Ton Sür Ton Ne Demektir?

Moda haftalarında sık kullanılan,renklerin birbirine yakın uyumuyla kombinlerin kolaylaştığı ton sür ton denilen terim diğer bir şekliyle ”ton üzerine ton”  tamamen aynı renklerden oluşan bir görünüm değil, farklı tonların oluşturduğu kombinlerdir. Ve en önemlisi bu tonlar arasındaki geçiş ve uyum çok önemlidir. Uyum ve ahenk ton sür ton için vazgeçilmez noktalardır. Özgür ve kombinleri kolaylaştıran bir seçenek olduğundan birçok farklı yoldan farklı kombinler oluşturabilirsiniz. Bu yazıda ise daha çok bilinen anlamıyla aynı tonların tek renkle nasıl göründüğünü farklı kombinlerle sizlere anlatmaya çalışacağım.

ton sür ton moda 2019
tonsürton moda 2019

Tonsürtonda yapılması gerekenlerin başında en sevdiğiniz renkleri belirlemek olacaktır. Sonrasında ise belirlenen renk veya renklerinizin farklı tonlarını taşıyan parçaları dolabınıza dahil etmeniz gerekecek. Tarzınıza ve beğenilerinize göre kıyafet seçimi,sayısı da değişecektir. İsterseniz favori renginizi kombinlerde bütünüyle kullanın ya da ön planda sevdiğiniz renkleri tutun.

ton sür ton kombin 2019
tonsürton kombin 2019

Renkli giyinmediğinizi mi düşünüyorsunuz?

Bu trendin ön planda ve görünümü fazla etkilemediğini düşünmeyin.Zıt renklerle yapılan kombinlerini daha şık olduğunu düşünebilirsiniz fakat aynı rengin farklı tonlarla oluşturduğu uyumu yakalarsanız muhteşem şıklıkta trend stillere sahip olabilirsiniz. Sizin stil sahibi ve canlı bir görünüme kavuşmanız bu tarzla olabilir.

ton sür ton renkli kombin
tonsürton renkli kombin

Minimal Aksesuarların Kullanımı Oldukça Önemli

Görünümünüzün daha sade veya sakin olmasını istiyorsanız bu durumun sadece kıyafetlerle değil, kullandığınız aksesuarlarla da değiştiğini unutmamanız gereklidir. Tabi kişisel beğenilerinize göre aksesuarlarınızı abartılı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Fakat ton sür ton da daha sofistike ve sade görünüme kavuşmak istiyorsanız kıyafetlerinizin ön planda olması gereklidir. Çünkü minimal takılar uyumlu olan kombininizi risksiz tamamlayacaktır. Böylece tam olarak trende sadık kalmış olacaksınız.

sakin ve şık görünüm
sakin ve şık görünüm

Günlük hayatımıza yön veren ünlü kişiler,bloggerler son zamanlarda ton sür ton trendine fazlasıyla ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Geçmişte daha renkli ve zıt giyimler görsek de ton sür tonun sakin ve şık görünümüne hayran kaldıklarını görüyoruz. Oldukça sık bu tarzda giyinildiğini medyadan da takip ediyoruz. Son zamanlarda yaklaşımlar tamamen değişti. Maksimal yaklaşımların yerini minimal bakış açısı aldı. Oldukça tarz duran minimal yaklaşımlardan ünlüler de kendini alamadı.

ton sür ton akımı ünlüler
tonsürton akımı ünlüler

Yorum yapın