Fethiye Tatil Fikirleri

Muğla’ nın en çok turist çeken tatil beldelerinden biri olan Fethiye, her sene turist sayısını giderek arttırmakta. Şehrin gürültü ve karmaşasından kendini izole etmek isteyen yerli turistler de Fethiye’ yi tercih ediyorlar. Denizi, doğası ve kumsalıyla insanları etkilemeye devam ediyor her sene tatil cenneti Fethiye.

Şehrin keşmekeşliğinden sıkılanlar için bu şirin tatil beldesinde konaklamak ve gezmek için oldukça alternatif bulunmaktadır. Eğer siz de keyifli ve doyurucu bir tatil geçirmek istiyorsanız Fethiye’ nin masmavi suları, mavi bayraklı plajları, adaları, koyları kısacası bütün bir doğası sizi beklemekte.

Fethiye’ de Neler Yapılabilir

Fethiye ve çevresi kamp, trekking, dalış ve su sporları için çok uygun bir bölgedir. Birçok kamp alanı bulunmaktadır. Yüzebilir, antik kentlerde dolaşabilir ve paraşüt ile uçabilirsiniz. Mavi Tur yapmak için de bu bölge çok uygundur. Günübirlik yahut konaklayarak tekne turları yapabilirsiniz. En ünlü tekne turu olan 12 Adalar Turu ile doğa harikası adaları görebilirsiniz. Her gün sabah saatlerinde başlayan bu turlar sıklıkla tercih edildiği için erken rezervasyon yaptırmak önemlidir.

Fethiye’ de Hangi Bölgeleri Tercih Edebilirsiniz

Tercih edeceğiniz bölgeler genellikle size bağlıdır. Eğer hareketli ve aktif bir gece hayatı istiyorsanız Ölüdeniz ve Hisarüstü’ nü tercih edebilirsiniz. Daha izole bir yer tercih etmek isterseniz Kabak Koyu ve Faralya’ ya gidebilirsiniz.

Fethiye’ de Gezilecek Yerler Hangileridir

Ölüdeniz

Fethiye denince akla ilk gelen Ölüdeniz’ dir. Avrupa’nın en ünlü ve iyi plajlarından biridir. Fethiye Merkez’ e vardığınızda yaklaşık yirmi dakikalık bir minibüs yolculuğundan sonra buraya ulaşabilirsiniz. En doğal plajlardan biri olan Ölüdeniz ya da Belcekız Plajı az taşlı ve berrak, sığ suyu ile biliniyor.

Gemile Koyu

Ölüdeniz’ in batı tarafında bulunan koya ulaşım Gemiler Plajı ile Ölüdeniz’ den kalkan tekneler ile sağlanmaktadır. Adada Bizans döneminden kalma kilise, şapel, mezar ve sarnıçlar bulunmaktadır.

Kelebekler Vadisi

Yetmişten fazla kelebeğin bulunduğu vadide gündüzleri çadır kurabilir geceleri ise eğlencenin ve yıldızların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kabak Koyu

Son zamanlarda gençler tarafından fazlasıyla tercih edilmekte olan Kabak Koyu’ nun üç tarafı da dağlarla çevrili olup, derin bir vadi ve çakıllı kumsaldan oluşmaktadır. Bozulmamış doğası ile kamp yapmak için oldukça uygundur.

Likya Yolu, Babadağ, Cennet Koyu, Akvaryum Koyu, Kayaköy ve daha birçok bakir güzellik yine Fethiye’ de tatil için tercih edilen yerlerdir.

 Fethiye’ ye Nasıl Gidilir?

Akdeniz iklimin hakim olduğu Ege Bölgesi’ nde yer alan Fethiye, İstanbul’ dan 720 kilometre, Ankara’ dan 650 kilometre, İzmir’den ise 360 kilometre uzaktadır. Uçak ile yolculuk yapacak olanların, Fethiye Merkez’ e 40 kilometre uzakta olan Dalaman Havalimanı’ na iniş yapmaları gerekmektedir.

Her mevsimde birçok turist ağırlayan Fethiye’ de konaklama için beş yıldızlı otelleri, pansiyon veya butik otelleri tercih edebilirsiniz.

“Fethiye Tatil Fikirleri” üzerine bir yorum

  1. Yazınızı okuduktan sonra Fethiye’ye olan ilgim daha da arttı. Özellikle Kelebekler Vadisi’ni keşfetmek istiyorum. Bu vadide hangi mevsimde ziyaret etmek daha avantajlı olur?

    Yanıtla

Yorum yapın