Spor Yapmadan Kilo Vermenin Yolları

kilo vermek isteyen kadın
kilo vermek isteyen kadın

Spor yapmak başlı başına bir zaman ve aynı zamanda emek gerektiren bir aktivitedir. Spor yapmak için sizin de vaktiniz olmayabilir. Ya da spor yapmayı sevmiyor olabilirsiniz. Ancak spor yapmadığınız için fazla kilolarınızla yaşamaya kesinlikle mahkûm değilsiniz. Aşağıda bahsettiğimiz basit ve pratik önerileri hayatınıza yayarak sizde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz ya da kilo almanızın önüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

Şekerden Uzak Durun

Markafix seker_vucutta_nasil_sindirilir_1518440109_2497-300x168
Fazla kilolarınızın başlıca iki sebebi vardır. Bunlar aşırı yağ tüketimi ve aşırı şeker tüketimidir. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken ilk ve en önemli şey şekeri hayatınızdan tamamen çıkarmak olacaktır. Çayınızı şekersiz için, şekerli ürünler kullanmamaya özen gösterin.

Yeşil Çay Tüketin

Markafix yeşil-çay-500x334-300x200
yeşil çay

Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırmada ve bu şekilde kilo vermede son derece etkili bir yöntemdir. Özellikle yatmadan önce yeşil çay tüketmek gece uyurken dahi kilo vermenizi sağlayacaktır. Tabii hatırlatalım her şeyin fazlası zararlıdır. Onun için yeşil çayı çok fazla abartmadan içmelisiniz. Bir bardak sabah kalkınca bir bardak gün içerisinde bir bardakta yatmadan öne içmeniz en uygunu olacaktır.

Soğuk Duş Almak

Markafix 728xauto-300x190
Soğuk duş almakta kan akışınızı hızlandıracaktır. Kan akışınızı hızlandırarak kilo vermeniz mümkündür. Ancak bunu vücudunuzu şoklayarak yapmanız daha etkili olacaktır. Yani önce sıcak su ile duş alın ve hemen ardından da soğuk su ile duş alın. Bu yöntemle kan akışınızı ve metabolizmanızı daha fazla hızlandırabilirsiniz.

Soğuk Su İçmek

Markafix Orucunuzu-acarken-soguk-su-ve-sicak-pideden-kacin-bb24972611404f01bba21d1e9c1bf80c-300x148
Her yemekten önce mutlaka içebiliyorsanız iki bardak eğer fazla geliyorsa iki bardak soğuk su için. Soğuk su içmek te metabolizmanızı hızlandıracaktır. Bunun yanında su midenizi şişireceğinden ötürü daha az yemek yiyeceksiniz. Gün içerisinde de bol bol su tüketmeniz kilo vermeniz açısından yararlı olacaktır.

Doğru Nefes Almak

Markafix kilo-vermek-icin-nefes-alip-verme-294x300
Bu yöntem aslında bir uzun nefes yöntemi verilen bir egzersiz metodudur. Sadece nefes alarak kilo verebilirsiniz. Yapmanız gereken nefes alırken göğsünüzü değil de diyaframınızı şişirmek olacaktır. Bunu uygularken ayakta olmanız ve bir ayağınızın önde olması aynı zamanda da ağırlığınızı arkadaki ayağınıza vermeniz daha etkili olacaktır. Günde 10 dakika bunu yapmanız kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Baharat Tüketmek

Markafix tozkirmizibiber_grande-300x187
Seçeceğiniz yemekleri yerken bolca baharat özellikle de acı baharatlar kullanmaya dikkat edin. Baharat tüketmeniz de metabolizma hızınızı arttırmanız açısından önemlidir. Özellikle acı baharatlar metabolizma hızınızı çok daha fazla arttıracaktır.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*