Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

beyaz spor ayakkabi nasil temizlenir 1531405182 0875
beyaz spor ayakkabi nasil temizlenir 1531405182 0875

Ayakkabılarınız günlük kullanımdan dolayı çok yıpranmış olabilir. Ya da fazla kullanmadığınız bir ayakkabınızın üzerinde gittiğiniz bir davette sinir bozucu çizikler oluşmuş olabilir. Belki daha önceden bu durumlardaki ayakkabılarınızı çöpe atıyor olabilirsiniz. Ancak anlatacağımız çözümleri uygulamanız durumunda hiçbir ayakkabınızın çöpe gitmesi gerekmeyecek. Neler yapabileceğinizi buyurun birlikte inceleyelim.

 

• Eğer ayakkabınızın bağcığı var ise öncelikle yapmanız gereken bağcıklarını çıkarmak olacaktır. Çünkü bağcıklarının temizlenmesi ayrıca bir işlem gerektirecektir.

 

Markafix hqdefault-300x225

• Bağcığını çıkardığınız ayakkabınızı temizlemek için gereken malzemeler; deterjan, bir kap dolusu su ve diş fırçasıdır.

 

• Öncelikle su ve deterjanı karıştırın ve bu karışımda ayakkabı bağcıklarınızı iyice temizleyin.

 

• Daha sonra tekrar aynı karışımdan hazırlayın ve diş fırçanızı bu karışıma batırarak ayakkabılarınızı fırça yardımıyla iyice temizleyin.

 

Markafix 661020_620x360-300x174

• Bu işlem sonunda ayakkabılarınızı kuru bir bez ya da havlu ile kurulamayı unutmayın.

 

Markafix indir

• Bahsetmiş olduğumuz karışım yerine karbonat soda ve bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz. Bu karışım da aynı şekilde ayakkabılarınızı temizlemede son derece etkili olacaktır.

 

• Ayakkabılarınızı yan tarında bulunan tabanlarının uzantılarını temizlemek için ise aseton kullanabilirsiniz. Asetonu da bir bez yardımı ile ya da isteğe bağlı olarak bir diş fırçası ile ayakkabınıza uygulayabilirsiniz.

 

• Bu iki yöntem dışında deneyebileceğiniz bir başka yöntem ise silgi yöntemidir. Bu yöntem diğer iki karışım kadar etkili olmasa da daha pratik bir yöntemdir. Herhangi bir silgi ile bastırarak ayakkabılarınız temizlemeniz yeterli olacaktır.

 

Markafix 410-promosyon-silgi_zlamx-300x261

• Eğer ki ayakkabılarınızın üzerinde oluşan çiziklerden kurtulmak istiyorsanız ise yapmanız gereken. Bir kulak çöpünü asetona batırmak ve çizik olan bölgelere bu kulak çöpünü sürmek olacaktır. Çizikler yok olana kadar bu işlemi uygulamaya devam etmelisiniz.

 

Markafix 6f82c679-ac6f-4184-bd0b-f599ca1cca07-225x300

• Eğer sadece ayakkabılarınızın kokmasından şikayetçi iseniz yapmanız gereken işlem ise gece yatarken ayakkabılarınızın içerisine birer tane poşet çay koymak olacaktır. Bu poşet çaylar ayakkabılarınızın bütün kokusunu giderecektir.

 

Markafix poset-cay-300x185

Tüm bunların dışında ise ayaklarınız çok terliyor ise ayakkabılarınızın içerisine kadın pedi koymanız yeterli olacaktır. Ped tüm teri emecektir.

 

Eğer ayakkabılarınız çok kayıyor ise de altına yapıştırıcı sürün ve kurutun artık ayakkabılarınız kaymayacaktır.

 

Markafix e1c64dba-0177-45b0-8f15-232adaf409e3-300x300

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*