Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

spor ayakkabi temizleme

Ayakkabılarınız günlük kullanımdan dolayı çok yıpranmış olabilir. Ya da fazla kullanmadığınız bir ayakkabınızın üzerinde gittiğiniz bir davette sinir bozucu çizikler oluşmuş olabilir. Belki daha önceden bu durumlardaki ayakkabılarınızı çöpe atıyor olabilirsiniz. Ancak anlatacağımız çözümleri uygulamanız durumunda hiçbir ayakkabınızın çöpe gitmesi gerekmeyecek. Neler yapabileceğinizi buyurun birlikte inceleyelim.

 

• Eğer ayakkabınızın bağcığı var ise öncelikle yapmanız gereken bağcıklarını çıkarmak olacaktır. Çünkü bağcıklarının temizlenmesi ayrıca bir işlem gerektirecektir.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

• Bağcığını çıkardığınız ayakkabınızı temizlemek için gereken malzemeler; deterjan, bir kap dolusu su ve diş fırçasıdır.

 

• Öncelikle su ve deterjanı karıştırın ve bu karışımda bağcıklarınızı iyice temizleyin.

 

• Daha sonra tekrar aynı karışımdan hazırlayın ve diş fırçanızı bu karışıma batırarak ayakkabılarınızı fırça yardımıyla iyice temizleyin.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

• Bu işlem sonunda ayakkabılarınızı kuru bir bez ya da havlu ile kurulamayı unutmayın.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

• Bahsetmiş olduğumuz karışım yerine karbonat soda ve bulaşık deterjanı da kullanabilirsiniz. Bu karışım da aynı şekilde ayakkabılarınızı temizlemede son derece etkili olacaktır.

 

• Ayakkabılarınızı yan tarında bulunan tabanlarının uzantılarını temizlemek için ise aseton kullanabilirsiniz. Asetonu da bir bez yardımı ile ya da isteğe bağlı olarak bir diş fırçası ile ayakkabınıza uygulayabilirsiniz.

 

• Bu iki yöntem dışında deneyebileceğiniz bir başka yöntem ise silgi yöntemidir. Bu yöntem diğer iki karışım kadar etkili olmasa da daha pratik bir yöntemdir. Herhangi bir silgi ile bastırarak ayakkabılarınız temizlemeniz yeterli olacaktır.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

• Eğer ki ayakkabılarınızın üzerinde oluşan çiziklerden kurtulmak istiyorsanız ise yapmanız gereken. Bir kulak çöpünü asetona batırmak ve çizik olan bölgelere bu kulak çöpünü sürmek olacaktır. Çizikler yok olana kadar bu işlemi uygulamaya devam etmelisiniz.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

• Eğer sadece ayakkabılarınızın kokmasından şikayetçi iseniz yapmanız gereken işlem ise gece yatarken ayakkabılarınızın içerisine birer tane poşet çay koymak olacaktır. Bu poşet çaylar ayakkabılarınızın bütün kokusunu giderecektir.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Tüm bunların dışında ise ayaklarınız çok terliyor ise ayakkabılarınızın içerisine kadın pedi koymanız yeterli olacaktır. Ped tüm teri emecektir.

 

Eğer ayakkabılarınız çok kayıyor ise de altına yapıştırıcı sürün ve kurutun artık ayakkabılarınız kaymayacaktır.

 

Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*