Mezuniyet Elbise Seçimi

Bir kadın hayatındaki en önemli olaylardan bir tanesi mezuniyettir. Özellikle lise ve üniversite mezuniyeti için yapılan balolar tam bir şıklık yarışına dönüşmektedir. Siz de mezuniyetinizdeki en şık kadın olmak istiyorsanız yazımızda değindiğimiz konulara özen göstermeniz çok yararlı olacaktır.

Mezuniyet öncesi bütün okulun stresini üzerinizden atmanıza karşın bu defa bir başka büyük stres olan elbise seçimi baş göstermektedir. Seçeceğiniz mezuniyet elbisesi ne sizi çok yaşlı göstermeli ne de ortamın ağırlığına göre hafif kalmamalıdır. İşte bu yılın en moda trendlerinden yararlanarak oluşturduğumuz size özel elbise seçme tüyolarımız.

Mezuniyet İçin Elbise Renkleri

mezuniyet renk

Renk seçimi halletmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Öncelikle ne istediğinize karar vermelisiniz. Seçtiğiniz renk sizi çok fazla öne çıkarsın istiyorsanız kırmızı, mor gibi kalabalıkta patlayan renkler tercih edebilirsiniz. Ancak çokta öne çıkmak istemiyorsanız siyah ya da kahverengi gibi koyu renk kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ancak özellikle koyu renk elbiseler sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterme potansiyeline sahip olduğu için daha dikkatli bir model seçimi yapmalısınız.

Bunun dışında eğer 2019 modasına uygun renk tercihi yapmak istiyorsanız. Bu sene mezuniyet ya da başka bir davette giyeceğiniz abiye elbiseler için moda olan renkler genellikle mavi tonları, metal renkler ve kırmızı turuncu gibi pastel renklerdir.

2019 için özellikle Chanel ve Ck gibi markalar çiçekli ya da bolca renkli cıvıl cıvıl renkler tercih etmektedir.

Mezuniyet İçin Elbise Modeli

mezuniyet model

Öncelikle belirtmek isteriz ki elbise modeli seçerken kesinlikle vücudunuzu tanımalısınız. Eğer hangi vücut tipine sahip olduğunuzu bilmiyorsanız uygun modeli seçmeniz imkansızdır. Bu konuda endişeleriniz varsa Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz? isimli yazımızdan vücut tipinizi öğrenebilirsiniz.

Elbise modeli seçerken dikkat etmeniz gereken ise kendi vücut tipinize uygun bir elbise modeli seçmek olacaktır. Burada vücudunuzda en beğendiğiniz bölge neresiyse orayı ön plana çıkartacak elbiseler tercih etmelisiniz. Örneğin bacaklarınız güzel ise mini bir elbise tercih edebilirsiniz. Ancak bacaklarınızın kalın ya da kötü bir şekli olduğunu düşünüyorsanız midi ya da ayaklarınıza kadar kapatan bir elbise tercih edebilirsiniz.

Bunun dışında sırtınızı beğeniyorsanız sırt dekoltesi ya da göğüslerinizi beğeniyorsanız göğüs dekoltesi tercih edebilirsiniz.

Kıyafetinizde dekolte olmak zorunda değildir. Eğer dekoltesiz kıyafet tercih edecekseniz tek renkten kaçınmalı ve daha renkli kıyafetler tercih etmelisiniz. Ancak dekolte katacaksanız da tek renk tercih etmenizi öneririz.

2019 için moda olan modeller ise genellikle midi ya da maxi modellerdir. Bu modellerin 2019 modası ise genellikle asimetrik kesimli olmalarıdır. Asimetrik kesimin en büyük avantajı hangi beden tipine sahip olursanız olun size tam uyacak bir kesim bulabilmenizdir. Asimetrik kesimi bu senenin modası yapan esas unsur aslında budur.

Yorum yapın