Yanlış Nemlendiriciyi Kullandığınızı Nasıl Anlarsınız

yuz maskesi

Nemlendiriciler makyaj malzemeleriniz arasında en fazla kullandığınız önemli malzemelerden birisidir. Her gün birden fazla defa kullanılması gerekir. Makyajınızı temizledikten hemen sonra veya her gece yatağa girmeden önce kesinlikle kullanıyorsunuz. Fakat acaba teninize uygun olan bir nemlendirici mi yoksa rastgele seçtiğiniz bir nemlendiriciyi mi kullanıyorsunuz? Sadece arkadaş tavsiyesi ile ya da fiyatı ucuz olduğu için bir nemlendiriciyi kullanmamalısınız. Peki, eğer yanlış nemlendirici kullanıyorsanız bunu nasıl anlarsınız? Gelin birlikte değerlendirelim.

Cildinizde Kızarıklık Ve Kaşıntı Var İse

Markafix Yuzde-Kizariklik-Ve-Kasinti-33726-300x185

Eğer kullandığınız nemlendirici veya başka bir makyaj malzemesi cildinizde kızarıklık ve kaşıntıya sebep oluyor ise kesinlikle yanlış ürün kullanıyorsunuz demektir. Kullandığınız hiçbir ürün normal şartlarda cildinizde kızarıklık ve kaşıntı oluşturmamalıdır. Bunun sebebi muhtemelen ürün içeriğindeki bir maddenin vücudunuzda alerjik reaksiyona sebep oluyor olmasıdır. O ürünü tekrar kullanmamalı ve hemen değiştirmelisiniz.

Cildinizde Akne Oluşumu

Markafix sivilcelere_en_kesin_cozum_nedir_evde_sivilceleri_yok_etme_yontemleri_1523108144_835-300x174

Kullanmış olduğunuz ürün eğer cildinizde daha önce görmediğiniz aknelere sebep oluyorsa yine yanlış ürün kullanıyorsunuz demektir. Muhtemelen kullandığınız ürün size fazla yağlı geliyor ve cildiniz böyle bir tepki veriyordur. Ürünün yağ değerini kontrol edin ve daha az yağlı bir ürün edinin.

Cildinizde Parlama Ve Pütürler Oluşması

Markafix Cilt-Gözenekleri-300x175

Eğer ürününüz cildinizde normal dışı parlama ya da kullanımdan hemen sonra yüzünüzde normalde olmayan pütürler oluşuyorsa yine yanlış ürün kullanımı söz konusu demektir. Bu tip yan etkiler görüyorsanız bu sefer muhtemelen fazla yağlı olan ürün değildir. Tam aksine ürüne göre sizin cildiniz daha yağlıdır. O yüzden ürünü değiştirin ve yağ oranı daha düşük seviyede olan ürünler kullanın.

Makyajınız Yüzünüzden Akıyor Ya Da Kayıyorsa

Markafix 0c94f1334e8454dd2c926fd95d1c8091-300x158

 

Eğer makyajınız yüzünüzden akıyorsa ya da kayıyorsa yine yanlış nemlendiriciyi kullanıyorsunuz demektir. Tabii ki makyaj öncesi nemlendiriciyi uyguladığınızı varsayarak söylüyoruz bunu. Bu durumda da ürün size ağır geliyor ve teniniz ürünü tam olarak ememiyor demektir. Yapmanız gereken yine nemlendirici ürününüzü değiştirmek ve size uyacak daha hafif bir ürün edinmektir.

Cildinizde Kuruluk

Markafix Kuru-Cilt-Temizliği-1-300x195

Eğer kullandığınız ürün cildinizde kuruluğa sebep oluyorsa yine yanlış üründesiniz demektir. Bu ürün de size hafif geliyor demektir. Yapmanız gereken kesinlikle ürünü kullanmayı bırakmak ve daha yoğun formüllü ürünler bulmaktır. Çünkü kullandığınız ürün size hiçbir yarar sağlamıyor demektir.

Ayrıca cilde iyi gelen besinler isimli yazımıza da bakmanızı tavsiye ediyoruz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*