Hangi Renkler Size Yakışır?

cilt renk

Günlük tercihlerinizde, herhangi bir davete katılacağınız zamanlarda siz de herkes gibi seçiminde zorlanıyor olmalısınız. Başkasının üzerinde gördüğünüz çok güzel bir etek ya da bluz belki de siz giydiğiniz zaman sizin üzerinizde o kişide durduğu kadar iyi durmuyor ve sizi tatmin etmiyor. İşte bu durumun esas nedeni sizin kendinize yakışacak olan doğru renkleri bilmiyor olmanız. Bu yazımızda size hangi seçiminizde hangi renkleri tercih etmeniz gerektiğini anlatacağız.

Öncelikle fazla kilolarınız var ise burada belirtilen küçük moda hilelerini kullanmanız gerekir ki çok daha zarif bir görünüm elde edebilesiniz.

renginiz kıyafet seçiminizde önemli bir etkendir. Teninize göre kıyafet seçmeli ve istediğiniz zarifliğe kavuşmalısınız. Peki, kimler hangi renkleri giymeli?

Ten Renginiz İse

Hangi Renkler Size Yakışır?

Eğer açık bir ten ve saç rengine sahipseniz tercih etmeniz gereken renklerin başında siyah geliyor. Başta siyah olmak üzere renkli kıyafetler sizde mükemmel duracaktır. Bunun dışında mavi ve yeşil tonlarını günlük hayatınızda sıklıkla tercih edebilirsiniz. Ayrıca pembe ve kırmızı renkler de çok abartılı olmamak kaydı ile sizde harika duracak ve kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.
Bunlar dışında açık renklerden uzak durmalısınız. Özellikle de sarı renk en son tercih edeceğiniz renk olmalı. Bej renk ve beyaz da zorunlu olmadıkça kullanmamanız gereken renkler arasındadır.

Ten Renginiz Koyu Renk İse

Hangi Renkler Size Yakışır?

Eğer ten renginiz koyu ise sizin de tahmin ettiğiniz üzere ilk tercihiniz beyaz renk olmalıdır. Beyaz renk teninizi ortaya çıkaracak ve size çok yakışacaktır. Bunun dışında bej renk size çok yakışacağı gibi turuncu ve şampanya rengi de sizin üzerinizde çok şık duracaktır.
Peki, uzak durmanız gereken renkler nelerdir? Gelin bir de onlara göz atalım. Öncelikle yapmanız gereken siyah renkten uzak durun. Siyah renk sizin düşmanınız olmalıdır ve kesinlikle mecbur değilseniz giymemelisiniz. Tabii ki bunun dışında diğer koyu renkleri de mümkünse tercih etmeyin. Ayrıca sarı renk te sizde iyi durmayacaktır.
Saç renginizi günlük hayatınızda değiştirebileceğiniz için bu durum da kıyafet rengi seçiminizi elbette etkileyecektir.

1 yorum

1 geri izleme / bildirim

  1. Renkler Nasıl Uyumlu Bir Şekilde Kullanılır? | Markafix

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*