Cilde İyi Gelen Besinler

Günlük hayatta herhangi bir kozmetik malzeme uygulamadan ışıl ışıl ve bebeksi bir cilde sahip olmak hepimizin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için çoğu zaman cilt bakım ürünleri ilk tercihimiz olmaktadır. Cilt bakım ürünleri de yapay malzemeler olduğu için aslında onların da yan etkileri olduğu gerçeği çoğu zaman göz ardı edilir. Ancak doğru besinler tüketerek adeta her gün cilt bakımı yaptırmışçasına bir cilde sahip olmanız imkânsız bir durum değildir. Bu besinlerin bazılarını maske olarak ta kullanabilirsiniz. Gelin bu besinlerin ne olduğunu birlikte inceleyelim.

Avokado

avokado tüketimi

Avokado hem tüketilerek hem de maske yaparak cilde son derece iyi gelen besinlerden bir tanesidir. Hatta burada anlatacağımız besinler arasında sadece tüketerek dahi en hızlı etkiyi avokadodan göreceğinize garanti veriyoruz. Avokadonun nasıl tüketilmesi gerektiği ya da avokado maskesinin yapılışının nasıl olduğunu merak ediyorsanız avokadonun faydaları nelerdir isimli yazımızda daha detaylı anlatımını bulabilirsiniz.

Salatalık

salatalık cilt

Salatalık cilde en fazla faydası olan sebzelerden bir tanesidir. Salatalık içerisinde bol miktarda su barındırmaktadır ve bu su cildiniz nemlenmesine ve bebeksi bir yumuşaklığa kavuşmasına neden olur. Aynı zamanda salatalığın içerisindeki magnezyum ve A vitamini de cildiniz için çok yararlıdır. Salatalığı isterseniz tüketerek isterseniz de maske yaparak kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı

cilt zeytinyagi

Zeytinyağı Egeli kadınların güzellik sırrı olarak bilinen doğanın mucizevi bir cilt ürünüdür. Zeytinyağı cildin kırışmasını önleyen çok önemli bir üründür. Tıpkı salatalık gibi hem tüketebilir hem de maske olarak kullanabilirsiniz. Her şekilde cildinizin kısa zamanda ışıldamaya başladığını ve kırışıklıklarınızın azaldığını kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Yoğurt

cilt yogurt

Yoğurt yenmesinden öte yüzünüze maske şeklinde uygulanması gereken bir besindir. Tabii yenmesi durumunda da pek çok faydası vardır. Ancak yüzünüze yoğurt maskesi yaparsanız özellikle yüzünüzde oluşmuş olan lekelerden kurtulmanız için son derece yararlıdır. Güneş yanıkları, sivilce lekeleri ya da siyah noktalar hepsine yoğurt maskesi ile veda edebilirsiniz.

Yeşil Çay

cilt yeşil çay

Yeşil çay aslında tüketilmesi en sağlıklı içeceklerden bir tanesi olarak adlandırılmaktadır. Öyle ki birçok güzellik ürünü içerinde yeşil çay bulundurması ile övünmektedir. Yeşil çay vücudunuzun nem ihtiyacını karşılayacak ve aynı zamanda maske olarak uygularsanız tıpkı yoğurt gibi cilt lekelerinizi son derece etkili şekilde giderecektir.

Çikolata

cilt çikolata

Çikolata çoğu durumda zararlı olarak nitelendirilse de aslında cildiniz için mucizevi bir üründür. Fakat burada belirtmek isteriz ki doğal bahsettiğimiz çikolata doğal ve bitter olan çikolatadır. Çikolata da hem tüketilmesi hem maske olarak kullanılması durumunda hiç şüphesiz cildiniz için son derece yararlı olacaktır.

Su

cilt icin su

Son olarak bahsedeceğimiz besin su. Su aslında bütün besinler arasında hem cildiniz hem sağlığınız için en yararlı besindir. Cildinizin aslın ihtiyacı olan şey nemdir. Cildinize bu gerekli olan nemi en iyi sağlayacak olan şey de tabii ki sudur. Bol bol su tüketmek cildinizi son derece gençleştirir ve yaşlanmayı da geciktirir. Aynı zamanda cildiniz için kaliteli bir yaş

“Cilde İyi Gelen Besinler” üzerine 2 yorum

  1. Avakadonun cilde faydasını bizzat deneyimlemiş biri olarak diğer tavsiyelerinizi de deneyeceğim.

    Cevapla

Yorum yapın