Ten Rengi Çorap Nasıl Seçilir?

Ten rengi külotlu çorap seçimi oldukça zorlu bir sürecin yaşamınıza girmesine sebep olur. Kıyafetle ve cilt tonuyla hangi çorabın eşleşeceğini bilmek gerekir. Bunun içinde mükemmeli yakalamak önemlidir. Ten rengi çorap kıyafetlerle kullanmak adına mükemmel bir seçim olacaktır. Yalnız bunların seçimlerinde bayanların mutlaka ten rengine dikkat etmesi gerekir. Özellikle cilt tonunun dışında çorabın bacakta ve ayakta doğal gözükmesi gerekir. Soluk cildi olan bir kişi bronz ya da koyu çorap seçimi yaparsa bu oldukça kötü bir görüntü kazanmaya olanak sağlar. İnce çoraplarda renk konusunda tercih yapılırken çorabın en az belli olacak şekilde alınması gerekir. Bu konuda gelişen teknoloji desteğiyle oldukça ince, parlak ya da mat çoraplar artık üretilmeye başlanmıştır. Bu tarz çorapları özellikle yaz aylarında özel sektörde ofiste çalışan bayanlar sıklıkla kullanır.

Ten Rengi Çorap Çeşitleri

1234555 mite love kulotlu corap seffaf yari parlak ten rengi

Ten rengi denilince akla gelen ve her bayanın mutlaka bir defa olsun çorap çekmecesine giren 57 numara akla gelir. Bu çoraplar klasik olan ve her marka içinde var olan çoraplardır. 57 numara olan bu aksesuarlar tamamen annelerimizin yedekli şekilde yaşamlarında da bulunmuştur. Artık markalar kendini geliştirdiği için farklı ve özel ten rengi çorapları yaşamamıza soktu. Bunların içinde ten rengine uygun olan;

  1. Naturel
  2. Kaşmir
  3. Sahra
  4. Klasik ten rengi gibi birçok model bulunur.

mite love kulotlu corap fit seffaf burun siyah renk min

Bu ten rengi çorap çeşitleri sayesinde bacaklarınızda kesinlikle belirleyici bir durum bulunmaz. Yani daha az belli olur. Yalnız çorap markalarına göre yukarıda sıralanmış olan modeller farklılıklar gösterebilmektedir. Bazı firmalarda naturel daha inceyken bazı firmalarda kaşmir daha ince model olarak karşınıza çıkar. Önemli olan ten renginize uygun olanı seçmektir. Bu seçeneklerin yanı sıra Penti gibi büyük çorap markalarında kızıl ten, açık ten, bronz ten gibi farklı seçeneklerde bulunur. Bu modellerin hepsi ten rengi çoraplardır ve her türlü kıyafetle kullanılabilir. Bunlar dışında markalarda birçok renk seçeneği de vardır. Penti markasında özellikle açık ayakkabı modellerinde ayakta çorabın belli olmaması adına dikişsiz ten rengi seçenekleri de vardır.

Çorap seçiminden önce dikkat etmeniz gereken en önemli şey tabii ayak bakımınız olmalıdır. Bu konudan daha ayrıntılı bilgi için el ve ayak bakımı nasıl yapılır isimli yazımıza bakmalısınız.

Yorum yapın