Orta Yaşlı Kadınlar İçin Giyinme Önerileri

Orta yaşlı kadınlar için şık olmak tamamen tarz meselesidir. Her yaştan insan şık görünebilir. Vücudunuzu tanımanız ve ona göre giyinmeniz yeterli.Bu yazımızda size orta yaşlılar için giyinme hususunda öneriler sunacağız.

orta yaşlı kadınlar için giyim
orta yaş giyim

Kendi tarzınızı kendiniz oluşturmalı ve bunu sergilemekten kaçınmamalısınız

Dolabınızın zamansız olmasını sağlamak için modern giysileri kullanmanız gerekecek. Bunun ilk adımı ise dolaptaki fazlalıklardan kurtulmalısınız. Eğer yenileme çalışmalarına başladıysanız bu önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

orta yaş kombin
orta yaş kombin

Yaşınıza uygun giyinin

Bu yaştaki kişilerin en büyük sorunlarından biri trend bir giysi gördüklerinde acaba genç mi görünürüm hissidir. Bunun sonucu da hayır olmalıdır. Orta yaşlı kadınlar da trend giysileri kullanabilir. Fakat aklınızda bulunması gereken önemli noktalar vardır.

 • 30’lu yaşlara doğru kadınların trend giyimleri terk etme vakti gelmiştir. Artık mini etek giyemezler,asla askılı kullanamazlar. Bu kıyafetler için fazla yaşlıdırlar. Bütün bu düşüncelerin hepsi yanlıştır.
 • Gelecekteki yılları geçmişten kalan eski kıyafetlerinizle sürdürmek zorunda değilsiniz. Yapmanız gereken ise üzerinize oturan ve belli stillere ve tasarımlara sahip olan kombinlerinizi kullanmanız gerekmektedir.
 • Çok fazla kapalı giysiler giyinmek istemiyor olabilirsiniz. Ancak ileri yaşlar için tasarlanmış kıyafetler olsa da size neşe veren heyecanlı kıyafetler de mevcuttur. Tek önemli nokta vücut tipinize uygun giyinmek.
 • orta yaş trend
  orta yaş trend

  Uygun Takılar Kullanın

  40 yaşından sonra ne kadar az takı kullanırsanız o kadar şık görünürsünüz. Daha az detaylı takılar seçmelisiniz. Böyle görünmek trend ve sade görünmenizi sağlayacaktır.

 • Zamansız Klasikleri Tercih Etmelisiniz

  Orta yaşlılar için uygun trendlerde stillere sahip olanın yolları vardır. Bunun için klasik kıyafetleri dolabınızda barındırmalısınız. Eğer ki trend kıyafetlerinizi klasiklerle harmanlarsanız genç durmaya çalışıyor gibi görünmezsiniz.

 • Vücut Şeklinizi Ortaya Çıkarmayı Deneyin

  Bacaklarınızın kalın olması,göbeğinizin çıkması, kalçalarınızın dolgun durması problemlerinin üstünden gelmek için çok fazla uğraşmanız gerekecektir. Kalçalarınızın dolgun olduğunu düşünüyorsanız belinizi ince gösteren kıyafetler tercih edin. Göbek bölgesinde sorunlarınızın olduğunu düşünüyorsanız ince duran bacaklarınız ve kollarınızın ön planda olmasını sağlayan giysilerle kombin yapabilirsiniz.

 • Armut tipi vücuda sahipseniz göbeğinizi göstermeyen bir pantolon veya blazer ceket kullanabilir yan kısımlarınızdaki fazlalıkları kapatabilirsiniz.

Ayrıca yaşlı gösteren makyaj hataları isimli yazımıza bakarak da nasıl makyaj yapmanız gerektiği konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın