Yaşlı Gösteren Makyaj Hataları

Günlük rutininiz içerisinde eminiz ki makyaj büyük bir yer kaplıyor ve doğru makyaj yapmak için her gün belirli bir zamanınızı harcıyorsunuz. Hatta özel bir davete katılacağınız zaman belki de makyaj yapmak için saatlerinizi harcıyor olabilirsiniz. Peki makyaja bu kadar zaman ayırırken doğru makyajı yapıyor musunuz? Sizi olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterecek hataları eğer siz de yapıyorsanız bu yazımızı okuduktan sonra bu hataları yapmaktan vazgeçeceğinize eminiz. Yaşlı gösteren makyaj hatalarına gelin birlikte bakalım.

Çok Fazla Kapatıcı Ya Da Fondöten Kullanmak

fazla fondöten
fazla fondöten

Aslında makyaj yaparken sadece kapatıcı konusunda değil her ürün için gerekli bir kural. Hiçbir ürünü kullanırken haddinden fazla kullanmayın. Kapatıcı ya da fondöten kullanırken çok fazla kullanmak ta yanlış renk seçimi de sizi hem çok esmer hem de çok yaşlı gösterecektir. O yüzden kapatıcıyı çok kalın bir tabaka olmadan hafifçe uygulamalısınız.

Ancak bunun yanında kapatıcı kullanmayı tamamen ihmal ederseniz bu durum da sizi daha yaşlı gösterecek başka bir hata yapmış olacaksınız. Yani ürünleri kullanmaktan da çekinmemelisiniz.

Fondöten seçimi ile ilgili daha fazla bilgi için ise fondöten seçimi yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Göz Altlarına Maskara Ve Eyeliner Uygulamak

maskara
maskara

Göz makyajının olmazsa olmazı iki ürün olan maskara ve eyeliner uygularken sadece gözünüzün üst kısmına uygulamalısınız. Göz makyajındaki asıl amaç bakışlarınıza derinlik kazandırmaktır. Bu da dikkati gözlerinize çeken bir olaydır. Eğer siz gözaltlarınıza maskara ya da eyeliner uygularsanız gözaltınızdaki morluklar, torbalar ya da kırışıklıklar daha ön plana çıkacaktır. Bu durum makyajın doğasına aykırı bir durum ortaya çıkardığı gibi sizi de olduğunuzdan yaşlı gösterecektir.

Yanlış Ruj Seçimi

ruj
ruj

Yanlış rujları seçmek te sizi çok daha yaşlı gösterecek olan bir başka hata olacaktır. Özellikle dudaklarınızı kalınlaştırma çabasında çok fazla süreceğiniz ruj size 10 yaş ekleyebilir. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek isterseniz ve doğru şekilde dolgun dudaklar elde etmek isterseniz yazımıza bakmayı ihmal etmeyin.

Elmacık Kemikleri Alt Kısmına Allık Uygulamak

allık uygulama
allık uygulama

Bu da yapacağınız bir başka hata olacaktır. Ve yüzünüzdeki kırışıklıkları ortaya çıkaracaktır. Elmacık kemiklerinizin üst kısmına burnunuza çok ta yaklaşmadan nude renklerde allık tercih ederseniz yüzünüz çok daha genç ve pürüzsüz gözükecektir.

Göz Kenarlarına Far Uygulamak

göz farı
göz farı

Göz kenarlarınıza uygulayacağınız far göz çevrenizde bulunan kırışıklıkları ortaya çıkaracağı için göz kenarlarına fazla taşırmadan göz üstüne far uygulamanız daha doğru olacaktır. Aynı zamanda göz kenarındaki kırışıklıkları da dikkati göz üstüne çekerek kamufle edecektir.

Yorum yapın