Daha Tarz Görünmek İster Misiniz?

Eğer tarz görünmek istiyorsanız doğru giyinmelisiniz. Başkasına uyan vücut tipimize uymayan kıyafetleri kendimizde hoş duracağını düşünmek gibi yanlışlar ve farklı alışkanlıklar vardır. Herkesin vücut tipi birbirinden farklı yapıdadır. Vücudumuzu tanıyıp ona uygun giyinirsek şıklığı yakalamamız daha kolay olur. Kombin yaparken çok fazla düşünürüz. Bunun için önerilerden faydalanarak daha rahat ve iyi giyinebiliriz. Şimdi daha şık olmak için stil önerilerimize bakalım.

şık kombin önerisi 1
şık kombin önerisi 1

Renklerin birbirlerine uyum göstermesi

 Giyimimizde renklerin kullanımı çok önemlidir. Gözü yormayan ve uyumlu bir görünümü yakalamamız gereklidir. Takılarımızda ve aksesuarlarımızda bile giydiklerimizle renk uyumu göstermesine dikkat etmeliyiz.

Vücut tipinizin öğrenilmesi

Kendi bedeninizi tanımanız ve bilmeniz önemli bir husustur. Boyunuz,kilonuz,bacak uzunluğu vs.. gibi etkenler giyiminizi etkiler. Her kıyafet size uyum sağlamayabilir. Vücut tipinize göre seçim yapmalısınız.

 

iç giyim tercihi
iç giyim tercihi

İç giyimde yanlışlar yapılması

 Eğer ince bir kıyafet giyiyorsanız buna dikkat etmelisiniz. Kıyafetin içerisinden belli olan gözüken iç giyim sizin şıklığınızı olumsuz etkiler.
Ancak duruma göre daha tarz görüneceğini düşünürseniz iç çamaşırınızı hafif göstermek de tarzınız açısından olumlu olabilir.

Kombinlerinizin ön planda olması

 Aşırı bol içinde belli olmadığınız hatlarınızın tamamen kaybolduğu bosbol kıyafetlerden uzak durmalısınız. Bunların yerine kıyafeti ve sizi ön plana çıkaran kombinleri tercih edin. Böylece daha estetik ve şık görüneceksiniz.

 

çanta kombin hasır
çanta kombin hasır

Çantaların doğru seçilmesi

Kıyafetlerinizin mi yoksa çantanızın mı ön planda olması gerektiğine karar vermelisiniz. Eğer bakışları kendine çeken bir çanta kullandıysanız daha sade bir giyiminiz olmalıdır.

 

aksesuar tarz yüzük
aksesuar yüzük

Aksesuarların uyumlu olması

Aksesuarlar tarzı tamamlayan parçalardır. Basit ama ayrıntıda çok önemlidir. Doğru giyiminizi aksesuarlarla zenginleştirirsiniz. Bunun için küpe,yüzük,gözlük gibi aksesuarları doğru tercih ederseniz şık olabilirsiniz.
tarz jean giyim
jean giyim

Jean seçimlerine özen gösterilmesi

Kot giyildiğinde vücuda tam oturmalıdır. Tam tersi durumlarda bol durması şıklığı bozar. Kalça kısmının tam oturması gerekecektir. Kemerlerinizle de jean  giyiminizi tamamlayabilirsiniz. Koyu bir jean giymişseniz açık bir üst kıyafetle kombin yapabilirsiniz.

Takıların farklı kombinlenmesi

Abartılı görünmeden birçok takıyı aynı anda kullanmak hoş bir görünüm sağlayabilir. Mesela; bileklikleri fazla takabilirsiniz. Parmaklarınıza birden çok yüzük takılabilir. Metal ve inci kullanmak sizin şıklığınızı arttırır.

 

yaz ayakkabı tarz kombin
yaz ayakkabı kombin

Doğru ayakkabının tercih edilmesi

Hoş bir görünümün ardından kıyafetlerinizi uygun şık bir ayakkabıya tamamlamalısınız. Ayakkabı seçimi genelde zordur. Çünkü elbise ve boyu çok önemlidir. Dikkate almamız gereken şey kıyafet ve uzunluğudur.

Yorum yapın