Minyon Kadınlar İçin Giyinme Rehberi

Modanın zaman içinde değişimiyle minyon görünen kadınlar kendilerine uygun kıyafetler bulmakta zorlanıyorlar. Tecrübe ve bilgi birikimlerine göre zarif ve şık parçaları vücutlarına uygun olarak bulabilirler. Bu yazımızda minyon görünen kadınların şıklıklarına şıklık katmak için kullanacağı önemli tüyolar vereceğiz.

minyon kadınlar stil önerileri
minyon kadınlar stil önerileri

Vücut tipi

Dolabınızı tamamlarken vücuda uygun parçaları tercih etmek gerekir. Size çok dar gelen veya bol gelen elbiseleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Vücudunuza uygun kıyafetler deneyin ve boyunuzun uzun gözükmesini sağlayacak giysileri kullanın. Üstünüze oturmayan giysilerinizi terziye götürüp uygun hale getirmek için uğraşmanız gerek.

monokrom giyim
monokrom giyim

Renkler

Renkli giyinmek eğlenceli ve kulağa hoş gelse de sizde güzel durmayabilir. Bu tarz giyinme sizin genel görünümünüzü boy açısından etkiler. Monokrom giyim ise boyunuzun daha uzun durmasına katkı sağlar. Renklerden vazgeçemiyorsanız koyu renkli bir altın üstüne açık tonlarda veya orta tonlarda bir üst kullanabilirsiniz.

çizgili kıyafet kombin
çizgili kıyafet kombin


Desenler ve çizgiler

Yatay çizgili kıyafetler sizi kilo açısından olumsuz yönde gösterebilir. Ayrıca kısa görünmenize de sebep olabilirler.  Desenlere gelecek olursak desen kullanımında büyük  görünümlü detaylardan kaçınmanız gerek. Size daha şık bir görünüm kazandırması için dikey dikişli, dikey çizgili, dikey pileli kıyafetler kullanmalısınız. Küçük desenler ise size daha zarif bir görünüm katar.

v yakalı bluz
v yakalı bluz

Üst, etek ve elbiseler

Yarım kollu ve v yakalı üstler tam size göre. Çünkü bu giysiler sizi daha uzun gösterir. İnce görünmek için küçük desenli maksi elbiselerle topuklular bir arada sizi harika gösterecektir. Yüksek beli olan etekler sizi olduğunuzdan daha geniş ve daha kısa gösterir. Bu yüzden bu tarz etekleri kullanmayınız.

boru paça pantolon
boru paça pantolon


Pantolon ve şortlar

Pantolon tercihlerinizde düz ve boru paçası olanları seçmelisiniz. Bol paçalar kullanmamalı ve ayak bileğinde biten pantolonları da tercih etmemelisiniz. Düşük bel sizler için daha mantıklı olacaktır.Yüksek belli olan bütün alt giyimler size uygun değildir. Eğer şort tercih ediyorsanız da kısa olanlarını seçmelisiniz. Yani bacaklarınızı kapatacaksanız tam kapatmalı ve düz boru paça giymelisiniz, açacaksanız da kısa olanlara yönelmelisiniz.

sivri burun topuklu ayakkabı
sivri burun topuklu ayakkabı

Ayakkabılar

Boyun uzamasına en büyük katkı ayakkabılardan gelmektedir. Topuklu ayakkabıların çok yüksek olmasına gerek yoktur. Rahat ettiğiniz bir yüksekliği kullanabilirsiniz. Ayakkabılarda bilekten bağcıklı tarzda olanlardan derhal uzak durmalısınız. Bu bağcıklar hem bileğinizi daha kalın hem de boyunuzu daha kısa göstermektedir.Açık ayakkabılar ve sivri burunlar size daha zarif bir görünüm sunar.

Yorum yapın