Moda

Kıyafetleri Uzun Süre Kullanma Taktikleri

Kıyafetleri uzun süre kullanma teknikleri nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Son zamanlarda hızlı ve kolay kullanımı akım haline geldi. Aynı zamanda kaliteli ve zamansız giyinmeyi tercih eden bir kitle de vardır.Parçaları doğru kullandığınız sürece her gün için farklı kıyafetler giyinmenize gerek kalmaz. Kıyafetlerinizi uzun süre muhafaza etmek istiyorsanız tavsiyelerimiz tam da size göre.

kıyafet-etiketleri
etiketleri

 Etiketleri okumalısınız

Kıyafetlerinizin iç tarafında bulunan etiketler  sizi rahatsız etmek için değil sizi bilgilendirmek ve ürünü nasıl kullanmanız gerektiğini birebir anlatan bir nottur aslında. Bu etiketler kaç derecede yıkayacağınızı, elde yıkama gerekip gerekmediği, temizlemenin gereklilliğini vs… anlatır. Etiketler aslında kullanma kılavuzudur.

siyah-kıyafetler
siyah kıyafetler

Siyahlarınız solmasın

Sık sık siyah giyenler siyahın zamanla solduğunu biliyordur. Eğer siyah kıyafetlerinizi korumak istiyorsanız yıkama aşamasında size önereceğimiz birkaç önerimiz mevcut. Mutlaka siyah giysilerinizi siyahlarla yıkayın. Diğer renkli kıyafetlerinizden siyahlar böylelikle korunmuş olacaktır. Bir diğer öneri de en düşük sıkma devrinde yıkamanızın gerekmesidir. Sürtünme oldukça siyahlarınız daha çabuk solacaktır. Siyahlara özel deterjanlar kullanın. 

pullu-elbise
pullu elbise

Pullarınızın dökülmesini istemiyorsanız kıyafetleri uzun süre kullanma tekniklerini uygulayın

Eğer payetli ve pullu kıyafetleriniz varsa bunları makinede temizlemeyin. Pullar o devirde kendinden geçecektir.  Hem giysiniz hem de makineniz zarar görebilir. Onun yerine önce pulların olduğu tarafı ters çevirin. Daha sonra da bir  filesine koyarak makineye atmalısınız.

sütyen-nasıl-yıkanmalı
sütyen nasıl yıkanmalı

Sütyenlerinizi makineden uzak tutun

Çamaşır makinesi  sütyenlerinize en büyük zararı verendir. Makineden çıkmış sütyenlerin yamuk yumuk olduğunu deneyimlemişsinizdir. Bunun yerine koruyucu file veya toplar kullanırsanız daha uzun süre sütyenlerinizi korumuş olursunuz. 

fermuarlı-kıyafetler-nasıl-temizlenmeli
fermuarlı kıyafetler nasıl temizlenmeli

 Fermuarlar kapalı kalmalı

Pantolonlarınız da dahil olmak üzere üst giysilerinizi de ters çevirin ve fermuarlarını mutlaka kapatın. Sıkma sırasında olan hengamede fermuarlar zarar görebilir. Fermuarınızın bozulmasına neden olabilir.

cepli-kıyafetler
cepli kıyafetler

Cepleri boşaltmayı unutmayın

Kıyafetlerinizi asarken dahi cepleri boşaltmak gerek. Cebinizdeki ağırlıklar ceplerinize ve kıyafetinizin dikişlerine zarar verebilir. Çamaşır makinenize de bu unuttuğunuz materyaller çok fazla zarar verebilir. Diğer çamaşırlarınızın da yıpranmasına sebep olabilirsiniz.

deri-kıyafetlerin-kullanımı
deri kıyafetlerin kullanımı

Deri kıyafetlerinizi korumalısınız

Deri kıyafetler çok kolay deforme olan bir üründür. Tahta askıları kullanmanızda fayda var. Fermuarı kapatın çünkü bu giysinin formunu koruyacaktır. Deri çantalarınızın içini doldurun.Kesinlikle askıya asmayın. Aksi takdirde askıları deforme olabilir.Bez çantaların içinde de deri eşyalarınızı saklamak uygun olmaktadır. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu