Paris Moda Haftası Sonbahar Couture Koleksiyonları

Moda dünyasının en üst noktası olan couture koleksiyonlarının sergilendiği Paris Moda Haftası 2019 Sonbahar/Kış defilelerini inceledik.

Elie Saab

elie saab
elie saab

Paris Moda Haftası dikkat çeken detaylarla dolu.

Elie Saab’ın couture 2019 koleksiyonundaki  detaylar,desenler kesinlikle Asya’yı yansıtıyordu. Oldukça ihtişamlı bir koleksiyon sergilendi. Bu sezon doğu esintilerini gördüğümüz parçalarda kadının güçlü yönü ön planda tutuldu.  Omuz dekoltesi sık kullanıldı. Dantel ve tül detaylar ön plandaydı. Önümüzde sezon ise hedefledikleri ipek ve kol detaylı bir koleksiyon olacak.

Givenchy

givenchy
givenchy

Givenchy’nin Artistik Direktörü Claire Waight Keller, zarafeti ve şıklığı havalı bir şekilde yorumlamaya devam etmektedirler. Keller Meghan Markle’ın gelinliğini de tasarlamıştı ve bu sayede üne kavuşmuştu. Genç kızlara yönelik hazırladığı koleksiyon oldukça cool gözüküyor.

Chanel

chanel paris moda haftası
chanel

Chanel’de  Virginie Viard dönemi, Karl Lagerfeld döneminin bittiği yerde başlamış oldu. Kreatif Direktör Virginie Viard’ın tek hazırladığı ilk koleksiyon sergilendi. Kitaplara olarak tutkusunu ön plana çıkararak eski direktörü yad etmiş oldu. Grand Palais ise büyük bir kütüphane haline getirildi. Koleksiyona bakacak olursak ipekler, tüller ve etekli takımlar bu defilenin gözdesiydi.

Armani Prive 

armani-prive
armani-prive

Giorgio Armani, kristal süslemeli tasarımlarıyla yine göz doldurdu. Bu tasarımları sergilemek için güneşli açık bir alanı tercih etti. Işık temalı koleksiyonda berrak su gibi duran detaylarıyla kendini belli etti. Siyah ve su yeşili uyumlu bir şekilde yansıtıldı. Mükemmel bir ustalıkla yansıtılan koleksiyon hayran bıraktı.

Giambattista Valli

giambattista-valli paris moda haftası
giambattista-valli

Ünlü tasarımcı Giambattista Valli, günlerce uğraşıp yaptığı bu couture tasarımları, podyumda çok az görüneceğinden sergilemekten vazgeçti. Tasarımları yakından izletebilmek için defilenin aksine mankenlere giydirip bir alanda gösterdi. 3 saat boyunca kıyafetler konuklara gösterildi. El işçiliğinin 300 saati geçtiği koleksiyonla harika bir gösterim gerçekleşti.

Maurizio Galante

maurizio-galante
maurizio-galante

İtalyan tasarımcı Maurizio Galante, Paris Couture Haftası’nın ilk gününde, kültürlerden ilham aldığı koleksiyonu sundu. Yerli sanatçı Antonio Rendon Cornelio ve Carlos Piedras tarafından yapılan güneş biçimli mücevherlerle sergilendi. Etnik desenler ön planda tutuldu fakat bu dönem trend olup olmayacağı konusunda bir merak mevcut.

Schiaparelli

schiaperelli paris moda haftası
schiaperelli

Schiaparelli’nin yeni Artistik Direktörü Daniel Roseberry, çok farklı bir marka oluşturdu. Nisan ayında markaya dahil olan tasarımcılar, markanın çalkantılı dönemini yansıtmak istediklerini söylediler. Fantastik elbiselerle karşımıza çıktı. Şovunu kafasını kapladığı modeller ve kel mankenlerle açan direktörün ilk couture şovu olduğu için heyecanla izlendi.

Iris Van Herpen

iris-van-herpen
iris-van-herpen

Iris Van Herpen koleksiyonlarının her sezon farklı bir çizgiye sahip. Yaratıcılığın harika bir şekilde yansıtıldığı koleksiyonla çizgisini bozmadı. Amerikalı sanatçı Anthony Howe’den esinlenen Hollandalı tasarımcı, insan yaşamını konu alarak doğadaki döngüye dikkat çekti. Geometrik detayların kullanıldığı koleksiyonda bir elbise akarsu gibi dalgalanmasıyla dikkat çekti.

2019 Hanımlar için Popüler Yaz Elbiseleri yazımıza da bakmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın