Moda Hataları

Bu Hatalar yapılmamalı!

Moda hayatımızın bir parçası aynı zamanda kendimizi yansıtmanın,ifade etmenin,yaşama dair bakış açılarımızın yansıtıldığı yollardan bir tanesidir. Ancak bu parçaya uyum göstermeye çalışırken yanlışlar yaptığımız ve eleştirileri üzerimize çektiğimiz de olmaktadır. Modada olan hataları yaptığımızda böyle sonuçlarla karşılaşabiliriz. Aslında modadın en temel kurallarından bir tanesi vardır ki en önemlisidir. O da üzerimize yakışanı giymektir.

Bazen vücut yapımıza uygun olmayan birçok kıyafet giymekteyiz. Bu da olduğumuzdan iri,kısa, rüküş gözükmemize sebep oluyor. Bu hatalara dikkat ettiğimizde şık ve güzel kombinler hazırlayabiliriz. Şimdi en çok hangi hataların yapıldığına göz atalım Kimi zaman vücut tipine ya da ten rengine uygun olmayan seçimler yapabiliyoruz. E tabii bu da rüküş, daha iri, kısa vb… gözükmemize neden olabiliyor. Giyinirken bu hatalara dikkat etmemiz ve vücudumuzu iyi tanımamız her seferinde daha kolay kombinler hazırlamamıza ve daha doğru proporsiyona bürünmemize olanak sağlar. Peki giyinirken yaptığımız hatalar neler hep birlikte bir göz atalım.

moda

Bedenimize Uygun Olmayan Kıyafetlerin Kullanılması

Her sezonda karşımıza çıkan veya dolaplarımızda var olan dar kesimli oversize kıyafetler bulunmaktadır. Bu kıyafetlerin kullanımında büyük sorunlar çıkabilir. Kullanırken çok dikkatli olmakta fayda var. Oversized giyim için vücudunuzu iyi tanımalı ve ona göre seçimler yapmalısınız. Üst kısmınız daha iri bacaklarınız daha ince görünüyorsa altınıza dar bir pantolon veya tayt giyerek kombin yapabilirsiniz. Oversized giyimlerde alt kısmı bol seçmemeye çalışmalısınız. Aksi takdirde iri ve kısa boylu görünmek kaçınılmaz olacaktır.

kombin hataları
kombin hataları

Geçmişe Dönüş Trendini Yanlış Şekillerde Kullanmayın

Günümüzde vintage, retro kıyafetler çok moda olduğunu biliyoruz. Fakat, bu kıyafetleri kullanırken özel durumlar dışında güncel modaya uyarlamamız gerektiğini de unutmamalıyız.

"<yoastmark

Markalara Takılıp Kalmayın

Dünyada en yaygın hatalardan bir tanesi de kıyafetlerini sürekli markalardan seçmektir. Üzerinizde tek markaya ait parçaları taşımak sizi şık yapmayabilir. Bunun yerine farklı markalardan aldığınız kıyafetleri kombinlemelisiniz hatta kendi diktiğiniz kıyafetlerle veya butiklerdeki tasarımlarla.

trend stil hataları
trend stil hataları

İç Çamaşırlarınız Gözükmesin

İnce, dar veya açık renkli kıyafetlerin verdiği en büyük sorunlardan bir tanesi de budur. Dar ve beyaz bir pantolondan görünen çamaşırınız sizi anında rüküş gösterecektir. Bu yüzden kontrol etmeden dışarı çıkmamalısınız.

Yorum yapın