Kaş Nasıl Şekillendirilir?

Kaşlarınız gözlerinizin güzel görünmesinde ve aynı zamanda yüzünüze istediğiniz ifadeyi kazandırmada büyük rol oynarlar. Bu sebeple kaşlarınızı nasıl şekillendirmeniz gerektiği çok iyi bilmeniz gereken makyaj hilelerinden birisidir. Bu yazımızda size istediğiniz mükemmel kaş şekline nasıl kavuşacağınızı anlatacağız. Bu yazıyı okumanızın ardından artık kuaföre gitmeden evinizde kendi kaşlarınızı kendiniz şekillendirmeye hatta istediğiniz zaman kaşlarınızın şeklini değiştirmeye başlayacaksınız.

İdeal Kaş

Öncelikle bilmeniz gereken konu ideal yani kaşınızın olması gerek şekli nedir? Eğer bunu bilirseniz kaşlarınız şekillendirmeniz çok daha kolay olacaktır. İdeal kaş şeklinizi öğrenmek için size lazım olan tek şey bir adet kurşun kalem ya da ona benzer herhangi bir şey olacaktır. Kaşınızı bu kurşun kalem vasıtasıyla üç yerden ölçmeniz gerekiyor.

kaş şekli
kaş şekli

İlk olarak kurşun kalemin ucunu burnunuzun yan tarafının dudağınızla birleştiği noktaya koyun. Sonrasında kalemin diğer ucunu gözünüzün bittiği noktaya(kulağa yakın taraf) koyun. İşte o kalemin tam geçtiği nokta ideal kaş uzunluğunuzdur.(Resimde bulunan mavi noktadaki gibi) Eğer kalemin geçtiği noktadan sonra kaşınız devam ediyorsa o noktadan sonraki kısmını almalısınız. Çünkü o noktadan sonrası size sadece daha hüzünlü bir görüntü kazandırmaktan başka bir işe yaramayacaktır.

ideal kaş
ideal kaş

Yapacağınız ikinci ölçüm ise şu şekilde olacak. Kalemi tekrar aynı yere yani burnunuzun yan tarafının dudağınızla birleştiği noktaya koyun. Bu defa kalemin diğer ucunu gözünüzün diğer tarafından yani burnunuza yakın tarafından gözün başladığı noktadan geçirmelisiniz.(Resimde bulunan A noktası gibi) İşte bu ölçümde de kaşlarınızın orta kısmını nereye kadar almanız gerektiğini öğrenmiş olacaksınız. Kalemin kaş yan tarafında (kaş ortasında) kalan kısımdaki bütün kaşları alın.

kaş şekli
kaş şekli

Son olarak tespit etmeniz gereken nokta ise kaşınıza nerede yükseklik vereceğiniz olacaktır. Bu tespiti yaparken kalemi yine aynı yere, burnunuzun yan tarafının dudağınızla birleştiği noktaya koyun.(Resimde bulunan yeşil çizgi gibi) Bu defa kalemi düz bir çizgi halinde gözünüzün renkli kısmının bittiği (kulağa yakın taraf) noktadan geçirin. İşte kalem kaşınızın üzerinden tam olarak nereden geçiyor ise tam o nokta kaşınıza yükseliş vereceğiniz noktadır.

Son Olarak

 

Evet, bu işlemleri yaparak kaşınızın ideal uzunluğu ve yüksekliğini bulmuş oldunuz. Artık yapacaklarınız çok daha kolay.

Öncelikle kaş kaleminizi elinize alın ve kaşınızı iyice tarayın. Gözünüze fazla uzun gelen kaşlar ortaya çıkacaktır. Onları makas yardımı ile kesin.

Kaşlarınıza vermiş olduğunuz şekli düzeltmek için kaş kalemi kullanın ve iyice şeklinizi belirleyin.

En son olarak ta toz far kullanarak kaşlarınızın arasında kalmış olan boşlukları doldurun. Toz farı çok aşırı kullanmamanız doğallık açısından daha iyi olacaktır.

Ayrıca yüz tipine göre gözlük seçimi yazımıza da bakabilirsiniz.

Yorum yapın