Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

dogal makyaj

Kadınlar günlük hayatlarında ya da davetlere katılacakları zaman makyaj olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Eminiz ki kendinize en yakışan makyajı yaptığınızı düşünüyorsunuz. Ancak bu durum çevrenizdeki insanlar tarafından da böyle mi düşünülüyor sizce?

Bu yazımızda size nasıl yapılır onu anlatacağız. Doğal makyaj yaparken nude renkler kullanmanız makyajınızın daha doğal hatta yokmuşçasına bir görüntüsü olması açısından önemli bir etkendir. Pekâlâ, en baştan başlayalım ve doğal makyaj yapımını anlatalım.

Öncelikle

Sadece doğal makyaj için değil her türlü makyaj için olmazsa olmazımızla başlıyoruz. Yani ilk yapacağımız işlem sizin de tahmin edeceğiniz üzere yüzümüze nemlendirici krem sürmek olacaktır. Her makyaj öncesi yüzünüzü nemlendirmeyi asla unutmayın

İkinci Olarak

Çok abartılı olmamak kaydıyla yüzünüzdeki küçük hataların üzerini örtmek olacaktır. Yani fondöten ya da kapatıcı kullanmak olacak. Unutmayın hangisini kullanacaksanız az kullanın. Amacımız doğal bir görünüm elde etmek. Bizim tavsiyemiz daha doğal bir görüntü için tabii ki kapatıcı tercih etmeniz.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
fondöten

Üçüncü olarak

Yüzünüze concealer uygulamalısınız. Bu konuda rengi belirlemek tamamen size kalmış durumda. Ten renginize en yakın olan rengi tercih etmelisiniz.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
concealer

Dördüncü Olarak

Yapmanız gereken ise yüzünüzdeki renk farklarınız ortadan kaldırmak için ve cildinize yumuşak bir görüntü kazandırmak için finishing powder yani transparan pudra kullanmaktır. Tekrar söylemek gerekirse bu ürünü de çok fazla abartmadan uygulamalısınız.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
finishing powder

Beşinci Olarak

Yapacağımız şey ise göz makyajıdır. Nude renk bir göz farı seçin ve göz kapağınıza uygulayın bu renk kapatıcınızdan çok ta farklı bir tonda olmamalıdır. Hatta mümkünse ayı tonda seçmelisiniz.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
göz farı

Altıncı Olarak

Yapmanız gereken allık uygulamasıdır. Allığı çok çok az uygulayın. Sadece yüzünüze hafif renk verecek kadar olsun ve elmacık kemikleriniz dışına çıkmayın.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
allık

Yedinci Sırada Kaşlar Var

Unutmayın amacımız doğal görünüm elde etmek bu yüzden kaşlarınızı doldurmayın sadece kaş tarağınızı elinize alın ve tarayın. Kaşlar için bunu yapmanız yeterli.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
kaş tarağı

Sonrasında ise biz tavsiye etmiyoruz doğal görünümü bozacağı için fakat siz de highlighter dan vazgeçemeyenlerden iseniz çok hafif uygulayabilirsiniz.

Sekizinci Olarak

Yapmanız gereken yine çok abartmadan rimel uygulamaktır. Rimel uygulamak doğal görüntüye pek te zarar vermeyecektir.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
rimel

Son Olarak

Dudaklarınıza biraz renk katmalısınız. Bunun için ruj ya da parlatıcı kullanmayın. Sadece yapmanız gereken nude renk bir kalem ile hafifçe dudaklarınızı çizmek ve parmağınızla kalemi dudaklarınıza yaymak olmalıdır.

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?
dudak kalemi

Eğer dolgun bir dudak görünümü istiyorsanız dolgun dudaklara nasıl kavuşurum isimli yazımıza da bir göz atmanız sizin için faydalı olacaktır.

Evet, artık hazırsınız. Son derece doğal makyajınızı tamamlamış bulunuyorsunuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*