Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer

Göz altı torbaları özellikle orta yaş üzerindeki kadınların en fazla şikâyet ettikleri konulardan birisidir. Göz altı torbalarının birden fazla nedeni olduğu gibi en büyük etken yaşlanma sebebi ile göz kapaklarınızı tutan kasların gevşemesidir. Daha sonra bu torbalara çeşitli sıvıların dolması ise göz altı torbalarınızın kalıcı olmasına sebep olacaktır.

Göz altı torbalarının tek nedeni tabii yaşlılık değildir. Uykusuzluk, Fazla televizyon ya da bilgisayar başında kalmak ve tabi ki her sağlık probleminin başı olan stres göz altı torbalarınızın oluşmasına sebep olabilir.

Göz altı torbalarınıza alabileceğiniz en iyi önlem göz sağlığınıza dikkat etmeniz olacaktır. Bu konuyla ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Peki göz altı torbalarınızın küçülmesi ve tamamen ortadan kalkması için neler yapmalısınız.

Göz Altı Torbaları İçin Uyku

uyku
uyku

Göz altı torbalarınız büyümeye başlamış ise muhtemelen yeterince uyumuyorsunuz demektir. Yeteri kadar uyumaktan çekinmeyin ve buna dikkat edin. Göz altı torbalarınızın küçülmeye başladığını göreceksiniz.

Göz Altı Torbaları İçin Soğuk Uygulama

buzuygulama
buz uygulama

Göz altı torbalarınızın şişliğini azaltmak için soğuk uygulama yapabilirsiniz. Biraz buz kullanarak bunu yapmanız mümkün. Göz altınıza buzu yaklaşık olarak 20 dakika süreyle bastırın ve şişliğiniz azalsın. Bu uygulamayı her gece düzenli olarak yapmanız fayda sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Göz Altı Torbaları İçin Salatalık Uygulama

salatalık uygulama
salatalık uygulama

Göz altı torbalarınıza salatalık gerçekten iyi gelecektir. Peki bunu nasıl yapmalısınız. Öncelikle bir salatalığın kabuklarını soymalı ve göz altı torbalarınızın tamamını kapatacak parçalara bölmelisiniz. Bu salatalığı buzlukta soğutmalı ve göz altlarınızda soğuyan parçaları bekletmelisiniz. Bu işlemi düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Düzenli uygulamazsanız anlık bir kazanç elde edersiniz.

Göz Altı Torbaları İçin Patates Uygulaması

 Patates Uygulama
Patates Uygulama

Göz altı torbalarına iyi gelecek bir başka besin ise patates. Patatesi küçük parçalara ayırmalısınız. Bunun için rende kullanabilirsiniz. Bunun sonrasında bir yazma ya da bez ile parçaları sarmalı ve göz altı torbalarınıza koyarak bekletmelisiniz. Bu bekleme süresi 5-10 dakika olursa yeterli olacaktır. Bu işlemi de her gün uygulamalısınız.

Göz Altı Torbaları İçin Tuzlu Su Uygulama

10 Adımda Göz Altı Morluklarına Veda 1

Bu işlem için öncelikle yaklaşık olarak bir sürahi su ısıtmalısınız. Isıtmış olduğunuz bir sürahi suya bir çay kaşığı tuzu atmalı ve karıştırmalısınız. Daha sonra suyu emebilecek bir bez veya peçeteyi suya batırmalı ve bu bezi göz altınızda 5-10 dakika kadar bekletmelisiniz. Bu işlem de düzenli uygulanmalıdır.

Göz Altı Torbaları İçin Çay Poşeti Uygulama

çay poşeti göz altı
çay poşeti göz altı

Bu uygulama size ilginç gelebilir ancak son derece etkilidir. Bunun için öncelikle isterseniz bitki çayı isterseniz yeşil çay kullanabilirsiniz. 2 tane çay poşetini iki bardak suda kaynatın ve sudan çıkararak soğutun. Soğumasını hızlandırmak için buzluğa koyabilirsiniz. Soğuyan poşetleri göz altlarınıza koyun ve bekletin sonrasında gözle görünür sonuca şahit olun.

Tüm bunların yanında gece yatarken yastığınızı yükseltmek, her türlü soğuk maddeyi göz altınızda bekletmek ve gün içerisinde bolca su içmek göz altı torbalarınıza iyi gelecektir.

Ayrıca göz altı torbaları için cerrahi müdahale seçeneği de mevcuttur. Bu konunun ayrıntılarını hekiminizle konuşmalı ve tavsiyeyi ondan almalısınız.

“Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer” üzerine bir yorum

Yorum yapın