Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz?

Günlük hayatınızda ya da herhangi bir davete katılacağınız zaman kıyafet seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli detay vücut tipinize uygun bir kıyafet seçimi yapmanızdır. Vücut tipinize uygun olmayan kıyafetler seçmeniz sizi olduğunuzdan daha kilolu ya da çok zayıf gösterebilir. Yani istemediğiniz bir görüntü ortaya çıkar. Ancak vücut tipinizi tespit etmek ve buna uygun olarak kıyafet seçmek aslında çok basittir. Sadece aşağıda anlatacağımız vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirleyin ve kıyafet seçiminde vermiş olduğumuz küçük tüyoları uygulayın.

Öncelikle genel çerçevede beş adet vücut tipi vardır. Gelin ayrıntılı olarak hepsini birlikte inceleyelim.

Kum Saati Vücut Tipi

kum saati vücut tipi
kum saati vücut tipi

Kum saati vücut tipi bir kadında olabilecek en ideal vücut tipidir. Bu vücut tipinde göğüsler ve kalçalar belirgindir ve bel oyuntusu net şekilde görülür biçimdedir. Yani görüntü adından da anlaşılacağı üzere tam bir kum saatini andırır.

Siz de bir parça ipi elinize alın ve omzunuzun en uç noktasından aşağıya doğru düz şekilde sallandırın Eğer beliniz içeride kalıyor ve ip tam basen hizanızdan geçiyorsa siz de kum saati vücut tipine sahipsiniz demektir.

Armut Ya Da Üçgen Vücut Tipi

üçgen vücut tipi
üçgen vücut tipi

Bu vücut tipine sahip olan kadınlarda omuz ve göğüs bölgesi biraz daha dar ve küçük, basen ve kalça bölgesi ise daha geniştir.

Eğer üçgen vücut tipine sahipseniz basenlerinizi daha küçük gösterecek kıyafetler tercih etmelisiniz. Örneğin İspanyol paça pantolonlar tercih edebilirsiniz. Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için basenleri saklamanın yolları isimli yazımıza bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Ters Üçgen Vücut Tipi

ters üçgen vücut tipi
ters üçgen vücut tipi

Bu vücut tipi ise üçgen vücut tipinin tam tersidir. Yani omuzlar geniş ve kalça ve basen bölgesi oldukça dardır.
Eğer bu vücut tipine sahip iseniz basenlerinizi daha geniş gösterecek kıyafetler tercih etmelisiniz. Örneğin skinny pantolonlar, yüksek bel pantolonlar sizin için daha uygun seçimler olacaktır.

Elma Ya Da Yuvarlak Vücut Tipi

yuvarlak vücut tipi
yuvarlak vücut tipi

Bu vücut tipine sahip kadınlar ise ise yuvarlak omuzlar, büyük göğüslere sahipken aynı zamanda bel oyuntuları yoktur. Yani bel bölgesi kalındır. Vücutları tam bir yuvarlak şeklindedir.

Bu vücuda sahip kadınların yapması gereken en önemli şey göbek bölgeleriniz saklamak olacaktır. Bu konuyla ilgili olarak zayıf gösteren kıyafetler yazımıza bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Dikdörtgen Vücut Tipi

dikdörtgen vücut tipi
dikdörtgen vücut tipi

Dikdörtgen vücut tipine sahip olan kadınların ise omuz, göğüs, bel ve kalça ölçüleri hemen hemen aynıdır. İdeal olan kum saati görünümünü elde etmeleri aslında çok basittir. Eğer bu vücut tipine sahip iseniz yapmanız gereken bel oyuntusu illüzyonu elde etmektir. Bunun için ise belden saran paltolar, belinize saracağınız kuşaklar ya da büyük kemerler en ideal kıyafet detaylarıdır.

“Hangi Vücut Tipine Sahipsiniz?” üzerine bir yorum

Yorum yapın