Moda

Kot Pantolon Seçimi

günlük hayatta en fazla tercih edilen türlerinden birisi. Kot pantolonun bu kadar fazla tercih edilmesinin nedenleri rahat olması her türlü ortama göre doğru ile uyum sağlayabilmesi ve tabii her mevsim de ve her türlü hava da giyilebilir olması. Ancak vücut tipinize uygun kot pantolonu seçiyor musunuz?

 

Öncelikle vücut tipinizi belirlemek için vücut tipleri ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

 

İlk olarak seçmeniz gereken şey kot pantolonun rengi olmalıdır. Kot pantolon seçerken uzun süreli kullanım için alıyorsanız. Lacivert ve buz mavisi tercih etmelisiniz. Bu iki asla modası geçmeyecek renklerdir. Bu renkleri tercih ederek pantolonunuzun demode olmasını engellemiş olacaksınız.

 

Eğer kum saati vücut tipine sahipseniz, her türlü model size çok yakışacaktır. Sadece eğer boyunuz kısa ise yapmanız gereken kot pantolonu topuklu ile tamamlamak olacaktır. Bu detay sizi çok şık gösterecektir.

8e5b0bd7-bd36-4928-8de3-64310745fd61-300x200

Üçgen vücut tipine sahipseniz, düz kesim ya da klasik kesim kotlar tercih etmelisiniz aynı zamanda yüksek bel tercih etmeniz de sizi daha şık gösterecektir. Dar kesim kotlar ve bol paçalı kotlar kesinlikle uzak durmanız gereken modellerdir.

yüksek_bel_pantalon-460x685-201x300

Yuvarlak vücut tipine sahipseniz, düz kesim kotlar ya da bol paçalı kotlar tercih etmelisiniz. Bu durum dikkati bel ve göbek bölgenizden uzaklaştıracak ve size daha şık bir görüntü kazandıracaktır. Dar kesim kotlar ve bol kesim kotlar ve yüksek belli pantolonlardan uzak durmalısınız.

bu-kot-pantolon-modelleri-zayif-gorunmenizi-sagliyor-770x433-300x169

Dikdörtgen vücut tipine sahipseniz, dar kesim kotlar ya da bol kesim kotlar tercih etmelisiniz ikisi de size çok yakışacaktır. Skinny ve yüksek belli kotlar da sizde iyi duracaktır. Düz kesim ve bol paça kotlardan kesinlikle uzak durmalısınız.

giyim-300x200

Ters üçgen vücut tipine sahipseniz, dar kesim kotlar da bol kesim ve bol paçalı kotlar da size yakışacaktır. Skinny ve yüksek belli kotları da tercih etmelisiniz. Düz kesim, boru  paçadan uzak durmalısınız.

belinizi-daha-ince-gösteren-kıyafetler-1-297x300

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu