Kaş Ve Kirpik Uzatma Yöntemleri

fft352 mf22822404
fft352 mf22822404

Kaşlar ve kirpikler sürekli olarak makyaj yaptığınız ve bu durumdan ötürü sürekli olarak kimyasal ürünlere maruz kalan bölümleriniz. Bu kadar çok kimyasal maddeye maruz kalan kaş ve kirpikler doğal olarak bir süre sonra dökülmeye ve seyrekleşmeye başlayacaktır. Ancak bu durumlara siz de tabii çeşitli önlemler alabilirsiniz. Bu önlemlerle ilgili ilk söylemek istediğimiz bunların hiç birisi kısa sürede etki göstermeyecektir. Ancak birkaç ay düzenli uygulama sonucunda gözle görülür değişikliklere siz de şahit olacaksınız.

Bunun yanında gürleşen kaşlarınızı nasıl şekillendireceğinizi öğrenmeniz için yazımızı okumanızda fayda var.

 

• İlk olarak söylemek istediğimiz şey makyajınızı işiniz bittikten sonra temizlemeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Özellikle de göz makyajınızın temizliği için tavsiyemiz yeşil çay kullanmanız olacaktır. Yeşil çaya bir pamuk batırın ve göz makyajınızı öyle silin bu yöntem ile kaş ve kirpiklerinizi de güçlendirebilirsiniz.

Markafix yeşil-çay-500x334-300x200
yeşil çay

 

• İkinci olarak tavsiyemiz ise genelde herkesin bildiği bir yöntem olan hint yağı yağı kullanmanız olacaktır. Hint yağını bir miktar hindistan cevizi ve zeytin yağı ile karıştırarak bir pamuk yardımı ile kaş ve kirpiklerinize uygulayın. Bu yöntemi her gece yatmadan önce uygulamalısınız. Hint yağını daha besleyici olması için yumurta akı ile karıştırabilirsiniz.

Markafix hint_yaginin_guzelliginize_olan_faydalari_1463663409_1016-300x168
hint yağı

 

• Bir diğer yöntem ise sarımsak yağı kullanımıdır. Sarımsak yağını da bir pamuk yardımı ileher gece kaş ve kirpiklerinize uygulamanız daha gür çıkmalarını sağlayacaktır. Ancak bu yöntem oluşturduğu kötü kokudan dolayı çok fazla tercih edilmemektedir.

Markafix sarimsak-yagi-saca-nasil-uygulanir-sac-dokulmesi-icin-nasil-kullanilir-1523804113-300x158
sarımsak yağı

 

• Bir diğer yöntem ise lavanta yağı kullanmaktır. Lavanta yağı da kaş ve kirpiklerinizin kimyasal maddelerden arınmasına yardımı olacaktır. Lavanta yağını sarımsak yağı ile karıştırarak ta kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem sarımsak yağının kokusunu hafifletebilir hem de etkiyi arttırabilirsiniz.

Markafix selmasultan-lavanta-yagi-sac-uzatirmi-cikarirmi-sac-biti-icin-nasil-kullanilir-300x169
lavanta yağı

 

• Bir başka yöntem ise e vitamini kullanmaktır. Eczanelerden isterseniz kapsül şeklinde isterseniz de yağ şeklinde temin edebileceğiniz e vitaminini de bir pamuk yardımı ile kaşlarınıza ve kirpiklerinize uygulamak son derece yararlı olacak ve güçlenmesini sağlayacaktır.

Markafix Sivilce-tedavisi-için-E-Vitamini-Yağı-ve-Çay-Ağacı-Yağı-300x224
e vitamini

 

• Başka yöntem ise kaş ve kirpiklere vazelin sürmektir. Vazelin de düzenli kullanımda kaş ve kirpikler için son derece yararlı olacaktır ve olumlu sonuç alacaksınız.

Markafix vazelin01-1-300x169
vazelin

• Bir diğer yöntem ise az bilinen fakat son derece etkili bir yöntem. Bu yöntemde eczaneden bir adet doğal göz damlası ve bir kutu doğum kontrol hapı almalısınız. Doğum kontrol haplarının yaklaşık olarak 10-15 tanesini doğal göz damlası tüpünün içine atın ve çalkalayarak iyice eritin. Ortaya çıkan bu serumu her gece yatmadan önce kaş ve kirpiklerinize bir pamuk yardımı ile sürün. Bu yöntemin son derece etkili olduğunu kısa bir süre sonra göreceksiniz. Kaş ve kirpikleriniz uzamaya başlayacak.

Markafix bausch-lomb-artelac-splash-goz-damlasi-2627-300x300
dogal göz damlası
Markafix dogum-kontrol-hapi-300x171
dogum kontrol hapı

 

Yukarıda anlattığımız yöntemleri uygularken kaş ve kirpikler dışına taşırmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü yüzünüzde başka noktalara da değerse o noktalarda da kıllanmaya sebep olabilir.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*