Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

esmer ten makyaj

yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ten renginizdir. Ten renginize uygun bir yapmazsanız güzel olmak yerine komik olma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

Tabii makyajda bazı genel kurallar da vardır. Ancak bu yazımızda bu kurallardan bahsetmeyeceğiz. Eğer bu konuda daha ayrıntılı bilgi için doğal makyaj hakkındaki yazımıza bakmanızı öneriyoruz.

Peki, siz esmer tenlisiniz ve aynanın karşısına makyaj yapmak için geçtiniz işte dikkat etmeniz gereken konular;

Saçlar

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları
Öncelikle saçlarınızı eğer boyatıyorsanız kesinlikle sarı ve kızıl tonlarından uzak durmalısınız. Kahve tonları ya da siyah tercih etmelisiniz. Sarı ve kızıl tonları saçınızda doğal durmayacağı için şık bir görüntü ortaya çıkarmayacaktır.

Göz Makyajı

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları
Gözlerinize makyaj yaparken canlı renkler yerine daha donuk renkler tercih etmeye özen göstermelisiniz. En fazla kaçınmanız gereken renk ise pembe olacaktır. Koyu renkler özellikle de siyah göz makyajı sizde muhteşem duracaktır.

Fondöten

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları
Fondöten seçerken teninizin rengini değiştirmeye çalışmamalısınız. Bu makyajda doğallığı bozan ve kadınlar tarafından en fazla yapılan hatalardandır. Ten renginizle barışın ve ona en yakın renkte fondöteni seçin, doğal görünüm elde etmeye çalışın.

Eğer cildinizin biraz daha parlak ve ışıltılı görünmesi istiyorsanız da şakaklarınıza, burnunuzun üstüne ve dudaklarınızın üstüne biraz daha fazla fondöten kullanabilirsiniz.

Dudaklar

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları
Dudaklarınız için kesinlikle canlı renkler tercih etmelisiniz. Örneğin kırmızı ruj esmer tene çok yakışacak bir detaydır. Pembe rujdan ve nude renklerden uzak durmalısınız. Ancak kırmızı ruju günlük makyajınızda dahi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Allık Kullanımı

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları
Allık kullanırken çok fazla abartmadan kullanmalısınız. Bakır ve kahve tonları ya da şeftali tonları da allıkta size en fazla yakışacak olan renklerdir.

Bunun dışında yeşil ve mavi tonlarından kesinlikle uzak durmalısınız. Bu iki renk sizde doğallığı bozacak ve absürt bir görüntü ortaya çıkaracak olan renklerdir. Zorunlu olmadıkça pembe, yeşil ve mavi renklerini hiç bir şekilde makyajda kullanmamalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*