Güzellik

Esmerler İçin Makyaj Tüyoları

Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ten renginizdir. Ten renginize uygun bir makyaj yapmazsanız güzel olmak yerine komik olma ihtimaliniz çok daha yüksektir.

Tabii makyajda bazı genel kurallar da vardır. Ancak bu yazımızda bu kurallardan bahsetmeyeceğiz. Eğer bu konuda daha ayrıntılı bilgi için doğal makyaj hakkındaki yazımıza bakmanızı öneriyoruz.

Peki, siz esmer tenlisiniz ve aynanın karşısına makyaj yapmak için geçtiniz işte dikkat etmeniz gereken konular;

Saçlar

asla-burcu-gibi4gOpjfCdhUyHf81gHaskcw-171x300
Öncelikle saçlarınızı eğer boyatıyorsanız kesinlikle sarı ve kızıl tonlarından uzak durmalısınız. Kahve tonları ya da siyah tercih etmelisiniz. Sarı ve kızıl tonları saçınızda doğal durmayacağı için şık bir görüntü ortaya çıkarmayacaktır.

Makyajı

ESMER-TENLİLER-İÇİN-MAKYAJ-ÖNERİLERİ-4-200x300
Gözlerinize makyaj yaparken canlı renkler yerine daha donuk renkler tercih etmeye özen göstermelisiniz. En fazla kaçınmanız gereken ise pembe olacaktır. Koyu renkler özellikle de siyah sizde muhteşem duracaktır.

ten-ve-saç-300x288
Fondöten seçerken teninizin rengini değiştirmeye çalışmamalısınız. Bu makyajda doğallığı bozan ve kadınlar tarafından en fazla yapılan hatalardandır. Ten renginizle barışın ve ona en yakın renkte fondöteni seçin, doğal görünüm elde etmeye çalışın.

Eğer cildinizin biraz daha parlak ve ışıltılı görünmesi istiyorsanız da şakaklarınıza, burnunuzun üstüne ve dudaklarınızın üstüne biraz daha fazla fondöten kullanabilirsiniz.

Dudaklar

4a-300x247
Dudaklarınız için kesinlikle canlı renkler tercih etmelisiniz. Örneğin kırmızı esmer tene çok yakışacak bir detaydır. Pembe rujdan ve nude renklerden uzak durmalısınız. Ancak kırmızı ruju günlük makyajınızda dahi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Allık Kullanımı

cilt-rengine-göre-allık-690x400-300x174
Allık kullanırken çok fazla abartmadan kullanmalısınız. Bakır ve kahve tonları ya da şeftali tonları da allıkta size en fazla yakışacak olan renklerdir.

Bunun dışında yeşil ve mavi tonlarından kesinlikle uzak durmalısınız. Bu iki renk sizde doğallığı bozacak ve absürt bir görüntü ortaya çıkaracak olan renklerdir. Zorunlu olmadıkça pembe, yeşil ve mavi renklerini hiç bir şekilde makyajda kullanmamalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu