Fotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolları

Amanda Cerny 780x405
Amanda Cerny 780x405

Günümüzde her birey kendi kişisel sosyal medya hesabına sahip olmuş durumda. Hatta bu olay öyle bir boyuta ulaşmış durumda ki bazı ünlüler henüz doğmamış ya da yeni doğmuş çocuklarına dahi sosyal medya hesapları açmaya başladılar. Günümüzde insanların yegane sosyalleştiği yerler olan sosyal medya platformlarında oluşturduğunuz profiller sizin adeta vitrininiz olmuş durumda.

İşte böyle bir ortamda hepimiz sosyal medya hesaplarımıza koyduğumuz fotoğrafların en kusursuz halimizi yansıtmasını istiyoruz. Sizi en reel şekilde gösteren şey sosyal medyadaki fotoğraflarınız geri kalan herşey malum esas sizi yansıtmada biraz daha az etkili kalıyor.

İşte sosyal medya vitrininiz olan fotoğraflarınızda en güzel şekilde çıkmak için yapmanız gerekenler.

Yazıda Neler Var


Kamera Açıları

Markafix 1757448_bee79510f0c883e4ad131d10cc8d3fa9

Kamera açısı tamamen sizin çektireceğiniz fotoğrafın durumuna göre farklılık göstermelidir. Eğer kendi fotoğrafınızı yani selfie çekiyorsanız kamerayı başınızdan biraz daha yukarıda olacak şekilde tutmanızda yarar olacaktır. Bu şeklide daha sevimli ve güzel pozlar yakalarsınız.

Markafix Mavi-Jeans-serenay-sarikaya-37835580-679-960

Eğer boydan fotoğraf çekecekseniz kesinlikle fotoğrafınızı çeken kişiden biraz daha yukarıda olmalısınız. Ya da fotoğrafınızı çeken kişi eğilerek çekmeli. Bu durumda hem boyunuz hem de verdiğiniz poza bağlı olarak bacak boyunuz çok daha uzun gözükecek ve mükemmel pozu yakalamış olacaksınız.


Işık Ayarlamak

Markafix 0x0-1474547038637

Işık ayarlarken özellikle yakın çekim fotoğraflarda yüzünüzün daha güzel gözükmesi adına önemli bir detaydır. Yüzünüzü ışığı tam alacak şekilde çevirin ve başınızı çok hafif yana yatırın. Bu poz sayesinde çok yüz hatlarınızın çok daha iyi çıkacağı gibi verdiğiniz poz daha sevimli bir hal alacaktır.


Profil Ayarlamak

Markafix depositphotos_81221916-stock-photo-woman-with-beautiful-healthy-face

Bunu tamamen kendiniz ayarlamalısınız. Eğer sol profilinizin daha iyi çıktığını düşünüyorsanız soldan sağ profilinizin iyi çıktığını düşünüyorsanız sağdan fotoğraf çektirmeye özen gösterin. Bunu yaparken hep profilden fotoğraf çektirmenize gerek yok. Sadece hafifçe dönmeniz dahi bunun etkisini görmenizi sağlayacaktır.


Gülümseme

Markafix Ekran-Resmi-2015-01-27-14.04.38

Fotoğraf çektirirken gülümsemeyi unutmayın. Unutmayın bir insanın en güzel olduğu an en mutlu en pozitif olduğu andır. Bunu fotoğraf karesinden yansıtmanın tek yolu da güzel ve içten bir gülümsemedir. Ancak çok abartarak gülmemenizde de yarar var hafif bir gülümseme her şeyi çözmeye yetecektir. Ne eksik ne de fazla.


Son Olarak

Fotoğraflarınız paylaşmadan önce ona uygun çok ta absürt durmayan bir flitre kullanmanız fotoğrafınızı çok daha güzel yapacaktır.

Markafix 1193302_620x410

Bunun dışında seri çekim yaparak ta doğru pozu yakalama şansını arttırmış olursunuz. Arka arkaya çekilen seri fotoğraflar sayesinde daha önce denemediğiniz fakat size çok yakışan bir poz dahi bulabilirsiniz.

Tabii fotoğrafta iyi çıkmak için genellikle iyi bir makyajda şart. Eğer bu konuda bilgi almak istiyorsanız beyaz tenliler için makyaj tüyoları ve esmerler için makyaj tüyoları isimli yazılarımıza da göz gezdirebilirsiniz. Size faydalı olacağından eminiz.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*