Açık Tenliler İçin Makyaj Tüyoları

Açık tenli kadınlar makyaj yaparken doğallığı yakalamakta esmer tenli kadınlara göre çok daha fazla zorlanmaktır. Bunun nedeni beyaz tenin adeta bembeyaz bir tuval gibi kullandığınız her ürünü çok net bir şekilde göstermesidir. Bunların önüne geçmek adında yapabileceğiniz şeyleri bu yazımızda anlatacağız.

Eğer esmer tenli iseniz; esmer tenliler için makyaj tüyoları isimli yazımıza bakarak nasıl doğru şekilde makyaj yapmanız gerektiği konusunda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Açık tenli kadınların  uygulaması gerekenler şu şekilde;

Saçlar

beyaz ten sac
Öncelikle makyaja geçmeden önce bahsetmemiz gereken konu saç rengi olacaktır. Beyaz tenlilere tabii ki en fazla yakışacak olan saç rengi sarı saçtır. Ancak biz daha fazla uzak durmanız gereken üzerinde duracağız. Koyu renk saçtan uzak durun saçlarınızı kesinlikle koyu siyah renklere boyatmaktan kaçının. Bu durum yüzünüzü çok fazla ön plana çıkaracak ve yüzünüzdeki kusurlar daha net belli olacaktır. Ayrıca doğal bir görünümün de önüne geçecektir.

Bunun dışında turuncu ve kızıl tonları da size çok yakışacak diğer saç renkleridir.

Göz Makyajı

beyaz ten göz makyaji
Göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey göz farı seçimidir. Göz farı seçerken koyu renklerden kaçının kahverengi tonları kullanmanız uygun olacaktır. Ya da daha soluk renkler tercih edebilirsiniz şeftali tonları gibi ancak canlı renkler kesinlikle kullanmayın.

Rimel sürerken de çok hafif sürmelisiniz. Ancak eğer gözleriniz renkliyse ön plana çıkarmak adına koyu renk rimel tercih edebilirsiniz.

Fondöten

beyaz ten fondöten
Fondöten konusunda aslında hep söylediğimiz konu burada da geçerli. Yani ten renginize uygun fondöten seçmeye özen göstermelisiniz. Ten renginizi daha koyu göstermek adına koyu renk fondötenler tercih etmeniz yanlış bir seçim olacaktır. Fondöteni uygularken de yüzünüzün ortasından kenarlara doğru yayarak uygulayın. Çünkü yüzünüzün orta kısmında kızarıklıklar, güneş lekeleri vs daha fazla olacaktır.

Burada değinmek istediğimiz önemli bir konu da bronzlaştırıcı spreyler olacaktır. Bu spreyler açık tenli kadınlar tarafından çok fazla kullanılmaktadır. Biz hem sağlıksız olması hem de şık durmadığı için kesinlikle bronzlaştırıcı spreyleri tavsiye etmiyoruz.

Bir diğer önemli konu ise beyaz tenli kadınların cilt bakımına çok fazla önem vermesi gerekir ve kapatıcı kullanmayı ihmal etmemesi gerekir.

Dudaklar

beyaz ten dudak
Dudaklarınız için ise koyu renklerden uzak durmalısınız. Daha fazla açık renk tercih etmelisiniz. Önerdiğimiz renk ise soluk pembe tonlarıdır. Unutmayın en güzel makyaj en doğal görünen makyajdır.

Ayrıca dudaklarınızın daha dolgun gözükmesini isterseniz dudak kalemi kullanabilirsiniz.

Bu konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için dolgun dudaklara sahip olmak ile ilgili yazımıza bakmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Allık Kullanımı

beyaz ten allik
Allık konusunda ise tavsiyemiz yine soluk pembe renkler ve şeftali tonlarıdır. Çok fazla abartmadan uygularsanız beyaz teninizde hafif kızarık elmacık kemikleri ve yanaklar çok şık duracaktır.

Bronz ve kiremit rengi allıkları da tercih edebilirsiniz. Ancak çok hafif uygulamalısınız.

“Açık Tenliler İçin Makyaj Tüyoları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın