Başörtülü Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Başörtülü kadınların giyimleri başlı başına ayrı bir konu ortaya çıkarmaktadır. Hem şık olmak hem de aynı zamanda vücutlarında görünmesini istemedikleri bölgeleri kapatmak durumundadırlar. Bu yazımız hem yeni kapatmayı düşünen kadınlar için öneriler hem de zaten kapalı olup giyinirken bazı problemler yaşayan kadınlara öneriler içeriyor. Başörtülü kadınların günlük giyimleri kolaylaştıracak önerilerimiz;

Bone Kullanımı

bonesiyah
Bone kullanmanızı biz kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bone kullanmadığınız zaman başörtünüz istediğiniz kadar güzel bir şekil kesinlikle alamayacaktır. Bu yüzden daha güzel ve daha düzgün bir başörtüsü şekli için kesinlikle bone kullanmayı ihmal etmeyin.

Bone rengi olarak ta tek tavsiyemiz siyah renk olacaktır. Başörtünüzle aynı renk bonelere kesinlikle tercih etmeyin. Mümkün olduğunca siyah renk eğer yoksa koyu ton renkler tercih edin. Çok daha şık duracaktır.

Boneyi yazın kullanıyorsanız muhakkak ki hepinizin alnında güneş yanığından kaynaklı bir çizgi olacaktır. Bunu engellemek için ise yazın güneşe çıkarken yüzünüze güneş kremi sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Güneş kremi bu çizgiyi engelleyecektir.

T shirt Kullanımı

Eğer başörtüsü kullanıyorsanız en büyük problemlerinizden birisi eminiz ki sürekli aşağıya kayan t shirt ler yüzünden boynunuzun gözükmesidir. Bunun önüne geçmek ise çok kolay yapmanız gereken tek şey ise t shirtlerinizi ters giymektir. Yani boyun ön kısmı arkanıza arka kısmı önünüze gelsin. Çünkü t shirtlerin ön kısmı daha açık arka kısmı daha kapalıdır.

Makyaj

makyaj
Başörtülü kadınların en büyük problemlerinden biriside şala ya da başörtüsüne bulaşan makyajdır. Bunun için ise makyajınızı başörtünüzü bağladıktan sonra yapın ve yanlara çok ta taşırmadan yüzünüzün orta kısmına yapın.

Saçlar

Saçlarınızı toplarken çok fazla sıkmamaya özen göstermelisiniz. Saçınız zaten günün çoğundan havasız kalacağı için yıpranacaktır. Bu yıpranmayı siz de daha fazla arttırmak istemiyorsanız topuzunuzu çok sıkmamalısınız. Bunun dışında biliyoruz ki kirli saça topuz yaptığınız zaman daha güzel topuzlar yapıyorsunuz. Ancak bu durumda saçınızı yıpratan bir durum. En azından saçınızı 2 günde bir yıkamaya özen göstermelisiniz.

Tunikler

tunik
Mutlaka dolabınızda tunik bulundurmalısınız. Tuniklerin altına istediğiniz şeyi giyebilir ve bu sayede çok daha rahat olabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz acil durumlar için kesinlikle en azından bir siyah renk tuniğiniz dolabınızda hazır olsun.

Acil Durum İğneleri

igne
Son olarak ta çantanızda ya da cüzdanınızda mutlaka koyu renkli olacak şekilde birden fazla acil durum iğnesi bulundurun ki zor durumlarda hemen çıkarıp kullanabilesiniz.

Yorum yapın