Dolgun Dudaklara Nasıl Kavuşurum?

Dolgun Dudaklar 375x276
Dolgun Dudaklar 375x276

Dolgun dudaklar her kadının hayalidir. Genellikle dolgun dudaklara sahip olmanın yolu dudak dolgusundan geçer. Fakat size artık dudak dolgusuna ya da bıçak altına yatmanıza gerek olmadan dolgun dudaklara sahip olabileceğinizi söylersek. Tamamen yapacağınız doğru makyajla ne kadar dolgun bir dudak görünümüne sahip olmak isterseniz o kadar büyük dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı şimdi yazımızda anlatıyoruz. Tabii öncelikle belirtmemiz gereken bir konu var. Dudaklarınızı dolgunlaştıracak olan hileleri dozunda yapmalısınız ve abartmamalısın.

Dolgun Dudaklar İçin Dudak Kalemi

Markafix Dudak-çizgilerinizin-üzerine-uyguladığınız-dudak-kalemi-onların-daha-güzel-ve-dolgun-görünmesini-sağlar.-300x224 Dudak kalemi dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlayacak olan en önemli makyaj malzemesidir. Dudak kalemi ile istediğini dolgunlukta dudaklarınızın etrafını çizin. Ancak çizdiğiniz dudağa hemen ruj sürmeyin dudak kalemini biraz içeriye taşırın ki doğal görünüme katkı sağlasın.

Dolgun Dudaklar İçin Ruj

Markafix lipstick-rojo-300x143
Dudaklarınıza rujunuzu sürün ve kendinize aynada bakın eğer hala istediğiniz görüntüye ulaşamadıysanız rujunuzu üst dudağınıza daha fazla sürmeyi deneyin dudaklarınızın daha dolgun gözüktüğünü siz de göreceksiniz.

Dolgun Dudaklar İçin Dudak Parlatıcısı

 

Markafix 57b597a489a61-300x187
Rujun ardından parlatıcınızı sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Parlatıcınızı da dudaklarınızın orta kısmına daha fazla olacak şekilde sürmeye özen gösterirseniz çok dolgun ve güzel dudaklara sahip olacaksınız.

 

Markafix lips-5-e1500487152346-300x91

Bunların dışında daha koyu renk ruj yerine ten renginize uygun nude renkleri tercih edin. Bu renkler dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Bir diş fırçası yardımı ile her akşam dudaklarınızı fırçalayın. Bu uygulama da ölü derilerden kurtularak dolgun ve güzel dudaklar sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bunu evde yapabileceğiniz bir bakıma peeling olarak düşünebilirsiniz. Tabii bu işlemi dudaklarınızı çok ta yıpratmadan yapmaya özen gösterin.

Seçeceğiniz dudak kaleminiz de beyaz renk olursa dudaklarınızı kalın gösterecek olan kalem hilesi çok daha etkili olacaktır. Ayrıca beyaz kalemi makyaj bittikten sonra tıpkı dudak parlatıcısı gibi dudak ortasına uygularsanız dolgun görüntüyü daha çok arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak unutmayın her kadın dolgun dudaklarla daha zarif daha güzel gözükmez. Dolgun dudakların yüz tipinize uygun olduğunu düşünüyorsanız yazımızda belirttiğimiz makyaj illüzyonlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Önemli olan sizin kendinizi nasıl beğendiğiniz ve nasıl görünmek istediğinizdir.

Ayrıca kalıcı makyaj nasıl yapılır isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bakımlı kalın.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*