Dolgun Dudaklara Nasıl Kavuşurum?

Dolgun dudaklar her kadının hayalidir. Genellikle dolgun dudaklara sahip olmanın yolu dudak dolgusundan geçer. Fakat size artık dudak dolgusuna ya da bıçak altına yatmanıza gerek olmadan dolgun dudaklara sahip olabileceğinizi söylersek. Tamamen yapacağınız doğru makyajla ne kadar dolgun bir dudak görünümüne sahip olmak isterseniz o kadar büyük dudaklara sahip olabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı şimdi yazımızda anlatıyoruz. Tabii öncelikle belirtmemiz gereken bir konu var. Dudaklarınızı dolgunlaştıracak olan hileleri dozunda yapmalısınız ve abartmamalısın.

Dolgun Dudaklar İçin Dudak Kalemi

dolgun dudaklara kavusmak icin dudak kalemiDudak kalemi dudaklarınızın dolgun gözükmesini sağlayacak olan en önemli makyaj malzemesidir. Dudak kalemi ile istediğini dolgunlukta dudaklarınızın etrafını çizin. Ancak çizdiğiniz dudağa hemen ruj sürmeyin dudak kalemini biraz içeriye taşırın ki doğal görünüme katkı sağlasın.

Dolgun Dudaklar İçin Ruj

dolgun dudaklara kavusmak icin ruj
Dudaklarınıza rujunuzu sürün ve kendinize aynada bakın eğer hala istediğiniz görüntüye ulaşamadıysanız rujunuzu üst dudağınıza daha fazla sürmeyi deneyin dudaklarınızın daha dolgun gözüktüğünü siz de göreceksiniz.

Dolgun Dudaklar İçin Dudak Parlatıcısı

 

dolgun dudaklara kavusmak icin parlatıcı
Rujun ardından parlatıcınızı sürmeyi ihmal etmemelisiniz. Parlatıcınızı da dudaklarınızın orta kısmına daha fazla olacak şekilde sürmeye özen gösterirseniz çok dolgun ve güzel dudaklara sahip olacaksınız.

 

lips 5 e1500487152346

Bunların dışında daha koyu renk ruj yerine ten renginize uygun nude renkleri tercih edin. Bu renkler dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Bir diş fırçası yardımı ile her akşam dudaklarınızı fırçalayın. Bu uygulama da ölü derilerden kurtularak dolgun ve güzel dudaklar sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bunu evde yapabileceğiniz bir bakıma peeling olarak düşünebilirsiniz. Tabii bu işlemi dudaklarınızı çok ta yıpratmadan yapmaya özen gösterin.

Seçeceğiniz dudak kaleminiz de beyaz renk olursa dudaklarınızı kalın gösterecek olan kalem hilesi çok daha etkili olacaktır. Ayrıca beyaz kalemi makyaj bittikten sonra tıpkı dudak parlatıcısı gibi dudak ortasına uygularsanız dolgun görüntüyü daha çok arttırmanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak unutmayın her kadın dolgun dudaklarla daha zarif daha güzel gözükmez. Dolgun dudakların yüz tipinize uygun olduğunu düşünüyorsanız yazımızda belirttiğimiz makyaj illüzyonlarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Önemli olan sizin kendinizi nasıl beğendiğiniz ve nasıl görünmek istediğinizdir.

Ayrıca kalıcı makyaj nasıl yapılır isimli yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bakımlı kalın.

“Dolgun Dudaklara Nasıl Kavuşurum?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın