Çiçek Desenleri Kullanımı

Çiçek desenleri kadınların hiç vazgeçemediği ve muhtemelen hiç bir zaman da vazgeçemeyeceği desenler arasında bir numarada bulunuyor desek yanlış olmaz.

Her mevsimin olmazsa olmazlarından floral desenleri sıcak renklerle kombinleyebilir ve kendinize enerji verebilirsiniz. Her sezonda görüldüğü gibi bu sezonda da çiçek desenleri sınırlarını zorlamış ve farklı materyallerle özgürce kullanabilmeyi sağlamıştır.

Sıcak renkleri mutlaka kullanın

Hali hazırda ceketlerinizin kalınlarını ve paltoları giymeye karar verecekseniz tercihlerinizi mutlaka capcanlı tonlardan yana kullanmalısınız. Çiçek desenlerini sarı ve yeşille patlatabilir ön planda tutabilirsiniz. Çarpıcı hale gelen desenler ise size daha da şık bir görünüm sunar. Her kıyafette çarpıcı ve canlı renkler kullanmak doğru değildir. Tek parçalarda bunu denemelisiniz. Koyu ve pastel renklerle kombin harika bir uyum sağlayacaktır.

 

Western detayları stilinize ekleyin

Sezonun öne çıkan trendi “western rüzgarı”, kovboy botlarını, süet kumaşları, püskül detayları bize yeniden hatırlattı. Özellikle elbiselerle kullanmak için harika bir alternatif oluşturan western çizgisini mutlaka kullanın. Hem mini hem maxi çiçek desenli elbiselerle rahatlıkla kullanabileceğiniz kovboy çizmeleri hem şık hem de rahat bir stil yaratmanızı sağlayacaktır. Yine aynı şekilde kombininizi oversize hırkalar veya kazaklarla tamamlayarak modern bir country havası yakalamanız mümkün.

 

Çiçek desenli pantolonları es geçmeyin

Konu desenlere geldiği zaman akla ilk gelen parçalar genellikle elbiseler olmaktadır. Fakat pantolonlar sanılanın aksine bu sezon fazlasıyla renkli,canlı,desenli olacak. Beyaz ayakkabınızla klasik üst kombinleriniz sizi farklı bir havaya ve şıklığa sokacaktır.

 

Karma bir stil yaratın

Özellikle son zamanlarda farklı desenlerin farklı tür kumaşlar üzerine uygulanan tasarımları sık sık gördük. Bu sezon da aynı etkiler devam ediyorken çiçek desenleri birbirinden farklı kumaşlarda,çizgili desenlerle,derilerle,farklı baskılarla kullanmaktan korkmamalısınız. Bu karışık görüntünün nasıl uyum sağladığına şaşıracaksınız. Gözü yoran parçalar gibi düşünmemenin yanı sıra eğlenceli kombin yapmanın keyfini çıkarmalısınız. Aynı anda birkaç desen,doku kullanmak bu sezon oldukça trend haline gelmiş durumda gözüküyor.

Farklı materyallerin gücünü kullanın

Çiçek desenleri sadece romantik gözükmek isteyenlerin seçimi değildir. Farklı renkler,kumaşlar,desenlerle birlikte kombin edilebilir hatta deri parçalarla bile. Maskülen ve minimalist tarzlarda da çiçekler size uzak kalmamalıdır. Siyah derilerle nasıl uyumlu olabileceğini oluşturduğu güzel zıtlıktan da görebilirsiniz. Koyu renk çiçeklerle yapılan kombin size cool bir hava katacaktır.

Belirli kalıplara bağlı kalmadan baharın klasiklerinden biri olan çiçek desenlerini kullanmaktan çekinmeyin.

Yorum yapın