Asla Yapmamanız Gereken Stil Hataları

Kadınlar güzel görünmek ve kendilerini daha iyi hissetmek adına günlük hayatında bazen ciddi stil değişikliklerine gidebilirler. Fakat bu durum eğer iyice araştırılmadan gelişi güzel yapılırsa kötü sonuçlarla karşılaşılması olağan bir durumdur. Siz de stil değişikliği yapmak istiyorsanız ya da mevcut olan stil hataları olmasın istiyorsanız gelin yapmamanız gereken hataları beraber inceleyelim ve size mükemmel stilin sırlarını verelim.

Saçlar

sac stil hataları

Saçların vücudunuzda size bakanların istemli veya istemsiz ilk dikkat ettikleri yeriniz. Öncelikle saçlarınız her zaman bakımlı ve temiz olmalıdır. Yağlanmış ya da elektriklenmiş saçlar sizin için eksi puan değerindedir. Aynı şekilde dip boyası gelmiş saçlar ya da tıpkı yataktan yeni çıkılmışçasına dağınık saçlar sizlere kesinlikle tavsiye etmeyeceğimiz alışkanlıklar. Saçlarınıza her zaman çok iyi bakmalısınız.

Çok Kocaman Olan Aksesuarlar

aksesuar stil hatalarıEvet kocaman küpeler, kocaman kolyeler ya da neredeyse bütün bileğinizi ele geçirmiş bileklikler. Bunlardan uzak durun. Bu kadar aşırıya kaçan her şey çok dikkat çekecektir. Ancak ve ancak gerçekten mükemmel duruyorsa kullanın. Büyük takılar sizin daha zarif görünmenizin de önüne geçecek olan bir engel. Aynı zamanda günlük hayatta kullanmanız rahat olmanızı rahat hareket etmenizi de engelleyecek bir detay olacaktır. Aşırıya kaçan her takıdan uzak durun.

Büyük Topuklar

ayakkabı stil hataları

Büyük topuklar da sizin zarafetten yoksun ve kaba görünmenizi sağlayacak ola bir başka detay. Aynı zamanda rahatlığınızın da önüne geçecek olan bir başka detay. Yürürken zorlanacaksınız ve gerçekten topuklu ayakkabı ile yürümeyi bilmiyorsanız size eziyet olacak belki de kalabalık bir ortamda yere kapaklanmanıza sebep olacak. Bu risklerin hiç birisini almanıza değmez.

Modadan Çok Uzak Kalmak

Etro etek

Sizlerin modayı günlük olarak takip etmenizi ve o şekilde giyinmenizi elbette beklemiyoruz. Tabii Paris Hilton değilseniz. Ancak giydiğiniz kıyafetin günün şartlarına uygun olduğuna da dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin yüksek belli pantolonlar moda iken düşük belli pantolon giymeniz sizi salaş ve kötü gösterecektir. İster inanın ister inanmayın günün modası ne ise insanların beğenileri de o yönde değişecektir. Yani eskide kalmaktan uzak durun.

Yaşlı Gösterecek Kıyafet Tercihleri

6258da7c9174b66a2a1c88558d00a2e4

Şu hırkaları evinizin dışında giymekten artık vazgeçmelisiniz. İster inanın ister inanmayın sizi çok yaşlı göstermekten başka bir işe yaramıyorlar. Aynı şekilde saçlarınızın beyaza boyanmış olması da sizi yaşlı gösteren başka bir detay.

Yanlış İç Çamaşırı Seçimi

ic camasiri stil hataları

Doğru iç çamaşırı seçmek hem sizi daha seksi hem de daha şık gösterecek olan bir başka detay. Eğer açık renkli bir bluz ya da t shirt seçiyor iseniz siyah sütyen seçmeyin mümkünse ten renginizde olan sütyenleri tercih edin. Aynı şekilde dar pantolon seçecekseniz iç çamaşırınızın belli olması da hoş olmaz. Bu durumda da tanga tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Son olarak atlet giymeye devam ediyorsanız en kısa sürede bu alışkanlığınızdan kurtulmalısınız.

Ayrıca basit kombinlerle şık görünüm elde edin isimli yazımıza da bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum yapın