2019-2020 Sonbahar/Kış Renklerine Göz Atın

Her dönemde moda olan renkleri dünyanın en önemli renk merkezi olan Pantone 2019 2020 sonbahar  kış renklerini açıkladı. Renkler hakkında standart kriterleri belirleyen bir kurum olan Pantone Renk Enstitüsü gelecek dönemin favori olacak renklerini belirledi. Bu sezon da oldukça farklı renkler bizleri karşılıyor. Gelin 2019-2020 sonbahar kış renkleri nelermiş bakalım.

Pantone 2019-2020 Sonbahar/Kış Renkleri

Pantone Renk Enstitüsü tarafından belirlenen raporda dikkat çekici tonlar ve doğal tonlar da bulunuyor. Sezonun renkleri oldukça iddialı görünüyor.

1. Biber Kırmızısı

İngilizcede  “Chili Pepper” (Pantone 19-1557) biber kırmızısı rengi bu sezonun trend renklerinden sadece birtanesi. İddialı ve cesur bir görünümler katan bu renk dikkat çekmeyi seven bayanlar için çok uygun görünüyor. Sizler de bu rengi kıyafetlerinizde görmek ister misiniz?

biber kırmızısı elbise 2019 2020 sonbahar kıs renkleri
biber kırmızısı elbise

2. Merlot

Merlot (Pantone 19-1534) rengi bu sezon soğuk aylarda size sıcaklık verecek ve size şıklık katacak. Koyu kırmızının kahverengiye yakın hali olarak tanımladığımız bu renk palto ve kabanlarda çok şık duracak. Siz de bu renkle tanışmaya hazır olun.

merlot kıyafetler 2019 2020 sonbahar kıs renkleri
merlot kıyafetler

3.Cranberry

İngilizce adı “Cranberry”(Pantone 17-1545) Türkçe adıyla kızılcık kırmızısının başka tonlarından birtanesi.Ruhu tam anlamıyla okşayacak soft bir kırmızı.Çekici görünmenizi sağlayacak bir ton. Açık renklerle yapılan kombinlerle harika duracaktır.

cranberry kıyafetler 2019 2020 sonbahar kıs renkleri
cranberry kıyafetler

4. Koyu Bordo

İngilizce adıyla “Biking Red” (Pantone 19-1650)  olan bu koyu bordo rengi  Merlotu bize andırıyor. Ama daha soğuk bir tondur. Merlot’u andırmakta olup, biraz daha soğuk bir tonudur. Kırmızı ve kahverenginin bir karışımından doğan bu renk podyumlarda sık sık kullanılıyor. Çekici ve cool görünen bu renklere uyarak trendleri uygulayabilirsiniz.

koyu bordo kıyafet
koyu bordo kıyafet

5. Summer Fig

Türkçeye “yaz inciri” olarak çevrilebilecek bir kırmızı tondur. Turuncuya yakın parlak bir renk olan bu ton size soğuk günlerde enerji katacak. Bu tonu siyah,beyaz,bej renklerle kombinleyebilirsiniz.

summer fig kıyafet
summer fig kıyafet

 6. Şeftali Rengi

“Peach Pink”(Pantone 15-1530) soft görünümüyle size sıcaklık verecek başka bir renk tonu. Crabapple rengine benzeyen şeftali rengi daha soğuk havasıyla diğer tonlardan ayırılıyor.

şeftali renk kıyafetler
şeftali renk kıyafetler

 7.  Crabapple

Türkçesi “yaban elması” olan “Crabapple” pembenin ve turuncunun harmanlaşmış halidir. Soft ve zarif  bir renk olan bu renk kazaklara,elbiselere,eteklere çok yakışacak.

crabapple renk kıyafet
crabapple renk kıyafet

8.Orange Tiger

Orange Tiger (Pantone 16-1358) güneşin rengini anımsatan canlı tonuyla serin kış günlerine enerji katacak gibi duruyor.

orange tiger renk kıyafet
orange tiger renk kıyafet

9.Hazel

Açık kahverengiye benzeyen Hazel (Pantone 17-1143) rengi tam anlamıyla sonbaharın ruhunu yansıtıyor.

hazel renk kıyafet
hazel renk kıyafet

10.Green Olive

“Green Olive” yani yeşil zeytin rengi sarı ve yeşil arasında kalan bir renk olarak karşımıza çıkıyor.

green olive kıyafet
green olive kıyafet

Yorum yapın