Yüz Makyajı Nasıl Yapılır

Yüz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Günlük hayatta ya da özel gün ve gecelerde makyaj kıyafeti tamamlamaktadır. Makyaj yapımında da dikkat edilmesi gerekenler vardır. Makyaja başlamadan önce cildin temiz olduğundan emin olmak gerekmektedir. Kozmetik ürünlerini cilde uygulamadan önce nemlendirici krem kullanılması makyajın daha sabit durmasına yardımcı olmaktadır. Nemlendirici keremin ardından cilt tonuna en uygun fondöten kullanılır. Ancak nemlendirici keremin hemen ardından fondöten sürülmemelidir. Cildin kremi emmesi için bir kaç dakika beklenilmesi gerekir. Ardından bir fırça yardımı ile fondöten cilde uygulanmalıdır. Makyaja kullanılan fırçaları hijyenik olması gerekir. Temizlenmeyen fırçalar hem bakteri üretmekte hem de yapılan makyajda kalıntı oluşturmaktadır. Bu da makyajın hoş gözükmemesine neden olmaktadır. Kullanım sıklığını bağlı olarak fırçaların düzenli olarak temizlenmesi önerilir.

 

 Kapatıcı Seçimi Nasıl Yapılır?

kapatici yuz makyaji
kapatici yuz makyaji

Makyajın olmazsa olmazlarından birisi de kapatıcıdır. Gözaltı morlukları makyaja belli olmaması için kapatıcı kullanılır. Yüz makyajına fondöten uygulandıktan sonra gözaltına kapatıcı fırça yardımı ile sürülür. Fondöten ve kapatıcı yardımı ile cilt daha pürüzsüz ve tek ton gözükmektedir. Birçok tonda kapatıcı bulunmaktadır. Cilt tonuna en uygun kapatıcı tercih edilmelidir. Kapatıcı alırken tüm tonları gözden geçirerek ve mümkünse ciltte deneyerek tercih edilmelidir.

 

 Allık Seçimi Nasıl Yapılır?

allik yuz makyaji
allik yuz makyaji

Allık, fondöten uygulandıktan sonra yanaklara renk verilmesi için uygulanır. Birçok renkte allık bulunmaktadır. Kıyafet tercihine bağlı olarak allık seçimi yapılır. Koyu renklerde bir makyaj ve kıyafet tercihinizde kahve tonlarda allık hoş bir görüntü oluşturmaktadır. Kış aylarında yapılan makyajlarda kahve tonlarında allık sıklıkla tercih edilir. Yaz aylarında ve açık tonlarda bir makyaj tercihinde pembe, şeftali tonlarda allık uygulanmaktadır. Bir kadın için makyajını kusursuz olması son derece önemlidir. Allık makyajın oldukça hoş gözükmesini sağlamaktadır.

 

 Highlighter Nasıl Uygulanır?

highlighter yuz makyaji
highlighter yuz makyaji

Elmacık kemiklerinin üzerinde hoş bir aydınlık oluşturmak amacıyla Highlighter uygulanır. Son zamanlarda oldukça moda olan highlighter kullanımında dikkat edilmesi gerekir. Fazla uygulanması durumunda hiç hoş bir görüntü oluşturmamaktadır. Bu yüzden allık uygulandıktan sonra highlighter fırçası yardımı ile hafif bir şekilde sürülmelidir. Daha çok özel günlerde kullanılan highlighter, makyajı kusursuz göstermektedir.

Yorum yapın