Kırışıklıklardan Kurtulmanın Doğal Yolları

Wrinkle treatment 1 1
Wrinkle treatment 1 1

Kırışıklıklar her kadının kâbusudur. Cildiniz artık size yaşlanmaya başladığınızı ve acilen bir şeyler yapmanız gerektiğini oluşan kırışıklıklar ile haber verir. Bunun sonucunda ise genellikle en fazla kırışıklık oluşan bölgeleriniz ellerinizin üstü, boynunuz ve tabii ki de yüzünüz olacaktır. Günümüzde kırışıklıklardan kurtulmanın birçok yolu mevcuttur. Bu yöntemlerin en etkili olanları ameliyat ile derinin gerdirilmesi ve deri içerisine dolgu yapılmasıdır.

Ancak size bıçak altına yatmadan da kırışıklıklarınızdan kurtulabileceğinizi söylersek ne dersiniz? O halde gelin doğal yollardan kırışıklıklardan nasıl kurtulursunuz beraber inceleyelim.

Bu konu ile bağlantılı olarak okumak isterseniz selülitlerden kurtulma yöntemlerini anlattığımız yazımıza da bakmanızı tavsiye ediyor ve size yararlı olacağını düşünüyoruz.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Yumurta

Markafix yumurta-beyazı-maskesi-1-300x165
kışıklık için yumurta

Yumurta evinizde bulunan malzemelerden kırışıklıklarınıza en faydalı olacaklar arasındadır. Yapmanız gereken şey ise bir yumurtanın beyazını ayırmak ve buna 4 ya da 5 damla gül suyu eklemek. Sonrasında ise bu karışımı kırışlık olan bölgelerinize sürün ve 30 dakika kadar bekletin. Bu işlemi düzenli olarak uygulamak kırışıklıklarınızın azalmasına yardımcı olacaktır.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Süt Tozu Ve Bal

Markafix 56728be86d576_5-1-300x200
kırışıklığa karşı bal maskesi

Süt tozu kırışıklıklardan kurtulma konusunda pek fazla bilinmeyen ancak çok etkili bir maddedir. Bal tabii ki de sizin de tahmin ettiğiniz ve belki de tek olarak uyguladığınız bir yöntemdir. Peki ikisini birlikte nasıl uygulamalısınız? Yarım çay bardağı süt tozu ve bir yemek kaşığı balı karıştırın. Bu karışıma sıvılaştırmak için az miktarda ılık su ekleyin ve yüzünüze 15 dakika süre ile masaj yaparak uygulayın. Bu yöntemi de düzenli uygulamanız durumunda etkili sonuçlar alacağınıza eminiz.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Salatalık

Markafix salatalık-maskesi-1-300x178
kırışıklık için salatalık

Salatalıkta en fazla bilinen ve en zahmetsiz uygulamalardan birisidir. Yüzünüz de hatta daha çok göz çevresinde oluşacak kırışıklıklarda etkili olacak bir yöntemdir. Yapmanız gereken tek şey ise salatalığı soğutmak ve ondan kestiğiniz iki dilimi gözlerinizin üzerinde 20 dakika bekletmek olacaktır.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Kayısı

Markafix saglikli-ve-puruzsuz-bir-cilt-icin-kayisi-4644403_5067_400-500x500-1-230x300
kırışıklık için kayısı

Kayısı da sizi gençleştirmek kırışıklıklarınızdan kurtarmak için et etkili olacak maddeleri içerisinde barındıran besinlerden birisidir. Yapacağınız işlem ise 2 adet kayısıyı ezerek az miktarda bal, süt ve limon suyu ile karıştırarak bir maske yapmak ve bu maskeyi yüzünüze 15 dakika uygulamak olacaktır.

Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Muz

Markafix hqdefault-1-300x225
muz maskesi

Muz da etkili ve zahmetsiz bir yöntemdir. Muzunuzu direk olarak ezin ve yüzünüze sürün tek başına gayet etkili bir kırışıklık önleyici maske olacaktır.

Markafix gettyimages-1450835121-800x533-1-300x200
kırışıklık

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler dışında üzüm, avakado, buz, soya, karpuz, balık gibi besinleri tüketmeniz de sizi kırışıklıklara karşı koruyacak ve yaşlanmanızı geliştirecek olan bir yöntemdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*