Vücut Bakım Önerileri

Kadınlar neredeyse tarihin ilk çağlarından bu yana dış görünümüne her zaman önem vermişlerdir. Çok daha önceden vücut bakımı kavramı dahi ortada yokken kadınlar vücut bakımlarını her zaman bir şekilde yapmıştır.

Peki, günümüzde vücut bakımı nasıl olmalıdır. Özellikle yapmanız dikkat etmeniz gereken unsurlar nelerdir. Bu yazımızda bunları inceleyeceğiz.

Duş

woman bath smilling

Öncelikle aslında her türlü bakımın en önemli unsuru temizliktir. Bu yüzden mutlaka her gün duş almaya özen göstermelisiniz. Özellikle kimyasal olan makyaj malzemelerinden vücudunuzu arındırmalısınız. Duş günlük bir rutininiz olmalıdır.

Duşta kese kullanmaya önem gösterin duşta kese kullanırsanız cildinizi çok daha fazla temizlemiş ve arındırmış olacaksınız. Hatta ayda bir defa hamama giderseniz çok daha etkili olacaktır. Bu işlem özellikle ölü derilerden cildinizi arındırmanızı sağlayacaktır.

Duş jeli kullanmayın. Duş jeli yerine doğal sabunlar kullanmanız daha sağlıklı ve daha faydalı olacaktır. Aynı zamanda cildinizin yumuşak ve parlak bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır. Özellikle doğal zeytinyağı sabunlarının etkisi göreceğinize eminiz.

İsteğe göre banyo tuzu kullanabilirsiniz. Banyo tuzu da aynı şekilde gözeneklerinizi açmanıza yardımcı olacaktır.

Duşta yapmanız gereken en önemli şey ise peeling olacaktır. Kendinize uygun olan bir ürün seçebilir ya da temin etmesi kolay malzemelerden kendiniz dahi yapabilirsiniz.


Duş Sonrası

D323 1 054 0004 600

Duş sonrasında yapmanız gereken en önemli şey nemlendirici kullanmak olacaktır. Eğer doğru nemlendiriciyi arıyorsanız yanlış nemlendiriciyi kullandığınızı nasıl anlarsınız isimli yazımıza göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bebek yağları da hem duşta hem de duş almasanız dahi ıslatarak kullanabileceğiniz ürünler arasındadır. Bu yağlarda cildinize bebeksi bir yumuşaklık sağlamak için son derece iyi seçimlerdir.

Son olarak ta yaz aylarında çok fazla güneşlenmekten kaçınmanız da cilt sağlığınız açısından son derece önemli bir kuraldır. Her şeyin kararında yapılmasının kişisel bakımın en önemli kuralı olduğunu aklınızdan çıkarmamanızı temenni ediyoruz.

Yorum yapın