Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saç vücudumuzda belki de en fazla değişiklik gösteren bölümlerden bir tanesidir. Saç şeklimizi sürekli değiştirme ihtiyacı duymamızın nedeni ise değişikliği en fazla gösteren bölge olmasıdır. Eğer sizde saç şeklinizi değiştirmek adına kestirmeye karar vermiş ve daha sonra bundan pişman olmuşsanız. Şimdi de hızlı bir şeklide saçlarınızı uzatmak istiyorsanız bu yazımızla size oldukça faydalı olacağımıza eminiz.


İç Bakım

Saçlarınızın daha hızlı uzaması için ya da daha sağlıklı daha parlak gözükmesi için yapmanız gereken şeyler aslında ikiye ayrılmakta. Bunlardan ilki içten gerçekleştirmeniz gereken saç bakımı olmalıdır.


Düzenli Beslenme Ve Spor

duzenli spor yapmanin faydalari h1015

Düzenli beslenme ve spor saçın içten bakımı için gerekli olan en önemli unsuru oluşturuyor. Düzenli beslenme ve spor saç sağlığınızı olumlu yönde etkileyeceği gibi hızlıca uzamasına da önemli katkı sağlayacaktır. Bunun için dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli etken de protein ağırlıklı beslenmektir. Protein ağırlıklı beslenme hızlı bir şekilde saçınızı uzatır.


Çinko Takviyesi

418407540 tn50 0

Çinko hem saç hem de tırnaklarınızın sağlıklı ve güçlü olması aynı zamanda saçlarınızın daha hızlı uzaması için gerekli en önemli mineraldir. Bu yüzden saçlarınızı hızlı uzatmak için her eczane de bulabileceğiniz çinko haplarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabii kullanmadan önce hekim tavsiyesi almanızı da aynı zamanda tavsiye ediyoruz.


Vitamin Takviyesi

61BqZ8nfFL. SY355

Özellikle B vitamini takviyesi almanız da aynı çinkoda olduğu gibi saç uzama hızınızı önemli ölçüde arttıracaktır.


Dış Bakım

Saçlarınıza gerekli iç bakımı uyguladıktan sonra yapmanız gereken esas şey dış bakımdır. Bunun için size verebileceğimiz tavsiyeler;


Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı

zeytinyagi sac maskesi2

Öncelikle zeytinyağı saç uzamasına gerçekten çok önemli etkileri olan bir yağdır. Bizim tavsiyemiz zeytinyağını hafif ısıtıp(ılık olacak şekilde) saçlarınıza saç diplerinizden başlayarak masaj yaparak yedirmeniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra 2 saat süre ile saçlarınızı sarıp bekletmeli sonrasında ise duş almalısınız.

sac kremi kullanin

Hindistan cevizi yağını ise herhangi ekstra bir işleme tabi tutmadan saçlarınıza ve saç diplerinize masaj yaparak yedirmeniz yeterli olacaktır. Hatta hindistan cevizi yağını direk olarak yemeniz dahi saçlarınızın uzamasına katkı sağlayacaktır.

Bahsettiğimiz iki maskeyi de haftada 3 gün uygulamanız yeterli olacaktır.


Duş Sırasında ve Sonrasında

sac yikama

Duş sırasında saç uzatmaya yararlı şampuanlar kullanmanız gerekmektedir. Ancak hangi şampuanı kullanırsanız kullanın mümkün olduğunca az kullanmaya ve saçlarınızı yıpratmamaya önem gösterin.

Şampuan sonrasında ise saç kremi kullanmayı mutlaka ihmal etmemelisiniz. Saç kremi saçlarınızı besleyeceği için hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Duş sonrasında ise saçlarınızı düzleştirici fön makinası vb gibi sıcak uygulayan ve yakan etkenlerden korumalısınız.

Son olarak saçlarınızın ucundaki kırıkları düzenli olarak kestirmenizi öneriyoruz.

Bunun yanında daha fazla bilgi edinmek için saça zarar veren yanlışlar isimli yazımıza da bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum yapın