Uzun Etekler Nasıl Giyilmeli?

Yaz aylarının vazgeçilmezi etekler havalar serinledikçe daha az kullanıldığını düşünmemelisin. Farklı etekleri sonbahar kış aylarında da giyebilirsin. Klasik parçalardan bir tanesi de maxi eteklerdir. Her dolapta uzun eteklerden illa ki mevcuttur. Size sadece şıklık değil kolaylık sağlıyor. Her mekana uyum sağlaması ise bu tarz etekleri favori yapmaktadır. Maxi etek kombinlerinizi doğru yapabildiğinizde her sezon bu etekleri kullanabilirsiniz. Hem şık hem de rahat bir kullanım istiyorsanız bu etekler size göre. Uzun olduklarından konfor sağlamaktadır. Uzun etekleri artık birkaç kesim değil farklı kesimler de kullanıyor. Çünkü farklı tasarımlar her sezon her kesime uygun tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.  Bu yazımızda uzun eteklerin size uygun tarzda nasıl kombinlenebileceğini anlatmaya çalışacağız.

siyah uzun etek
siyah uzun etek

Eğer uzun etek tarzına yeni giriş yapmışsan siyah renkte bir etek kullanmanı en başta tercih etmeni söyleyebiliriz. Siyah etek sokak ve davet stillerinde de kombinlenebilir olduğundan ayrıca hem konforu hem renginden dolayı size kolaylık sağlayacağından kullanmanız sizin için ilk adım olabilir. Bluzu eteğin içine sokmak,kışınsa farklı yakalardaki bir üst ile kombinlemek sizi şık gösterir. Hatta eteğin üzerine blazer ceket bile giyebilirsin. Kemer, fular ,ayakkabı gibi tamamlayıcı aksesuarları kullanarak hoş görünebilirsin. Pileli uzun etekler gece davetlerinde size eşlik edebilir ve sizi şık gösterir. Klasik fakat farklı görünmek istiyorsanız eteğini geniş seçip üzerine crop top bir bluz seçebilirsiniz.Akışkan kumaşlı ve daha dökümlü bir pileli uzun etek ile de daha modern bir imaj yaratabilirsin. Hangisini seçersen seç topuklu ayakkabı mutlaka giymen gerekir.

pileli etekler
pileli etekler

Yırtmaçlı Uzun Etekler

Yırtmaçlı etek modelleri ise daha kadınsı bir duruşa sahiptir. Yırtmaçlı uzun etekleri kombinlerken  özgür davranabilirsiniz. Basic bir tişört veya farklı bir gömlekle bile kombin olabilir. Beline kemer takarak hem belini ince gösterip hem de farklı bir stile kavuşabilirsin. Bu serin mevsimlerde de triko kazaklar kullanılabilir. Ceket ve kısa topuklu botlarınla da sokak stilinde,evde işte hoş bir görünüm kazanabilirsiniz. Daha feminen durmasına aldırmadan detayları ve uyumu yakaladığınızda sokak stilinde bile kombin yapabilirsiniz.

yırtmaçlı etek kombin
yırtmaçlı etek kombin

 

Yorum yapın