TUZ ODASI

Tuz Odası Nedir?

Binlerce yıldır insanoğlu tarafından sağlık amacıyla kullanılan tuz mağaralarının, günümüzde de kullanımına imkân sağlamak için oluşturulmuş versiyonlarına tuz odaları denmektedir. Doğal yollarla oluşan tuz mağaralarının tıpatıp aynı şekilde taklit edilmiş halleridir. İnsan vücut sağlığı için birden çok yarar sağlayan bu odalara Almanya ve Hollanda öncülük etmektedir. Tamamen sterilize ve hava geçirmeyecek durumda olan tuz odaları, sanki doğal yollarla oluşan mağaraların iklim tiplerinin birebir taklididir.

Tuz Odası Faydaları Nelerdir?

Günümüz insanlarının ilkel insanlar gibi mağaralara gidip bu doğal şifadan faydalanma gibi alışkanlıkları olmadığı için, yapay yollarla edilen bu tuz odalarına rağbet artmaktadır. Hiçbir yan etkisine rastlanmamış olması yanında stres önleyici ve rahatlık verici olması ilk tercih sebeplerindendir.

Deri ve cilt hastalıklarını önleyerek, aynı zamanda genç görünümü sağlamaktadır. Yaşlanma karşıtı içeriklere sahip olduğundan kaynaklı kırışık giderici etkileri mevcuttur.

Soğuk algınlığı ve öksürük problemlerine iyi gelmektedir, enfeksiyonlara karşı mücadele verir. Bronşit, astım, alerjik rahatsızlıkların tedavisinde kullanıma uygundur.

Egzama, sedef hastalıkları, eklem ağrıları ve uyku problemlerinin çözümünde de şifa verici özellikleri mevcuttur.

Tuz Odası Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Stres ve depresyon mağduriyetleri, kulak enfeksiyonları, yorgunluk hissiyatı, akciğer problemleri, eklem ağrıları, alerji temelli deri problemleri, öksürük ve bronşit rahatsızlıkları, kulak burun boğaz rahatsızlıkları tedavilerinde doktor tavsiyesi ile birlikte kullanılması önerilmektedir.

Tuz Odası Kimlere Önerilir?

Uzun süreli sigara kullanıcıları, kimya ve maden içerikli şirketlerin çalışanları, aşırı tozlu ortamlara maruz kalan kişiler, sanayi çalışanları, düzenli hava kirliliği ile karşı karşıya kalanlar için tuz odaları şifa verici etkiler de sağlamaktadır.

Tuz Odasının Amacı Nedir?

İnsanların daha sağlıklı olmalarını ve terapinin etkilerinden faydalanabilmeleri için oluşturulmuş insan yapımı tuz odalarıdır. Gözle gözükmeyen tuz parçalarının insan vücuduna girerek immün sistemlerinin daha düzenli çalışması hedeflenmektedir. İlk hedef huzur seviyesini artırarak, günün yoğun streslerinden uzaklaşmaktır. Ayrıca akciğer organın temizliği de insanlar açısından talep etmenlerindendir. Yaklaşık olarak 30-40 dakika kadar vakit geçirilmeli ve ilk kullanımlarda yaklaşık 5 gün kadar düzenli girilmelidir.

Yorum yapın