YOĞURTLU KETEN TOHUMU

Her geçen gün mutfaklarımızda daha fazla yer almaya başlayan keten tohumu faydalarıyla kendini kanıtlamaya devam ediyor. Bitkinin tohumundan sağlanan bu lezzet, süper gıda olarak kültürümüzde yer almaktadır. Yalnız başına tüketimi zor olan keten tohumunun yoğurt ile karışımından ortaya çıkan faydaları saymakla bitmiyor.

Yoğurtlu keten tohumu bizleri birden fazla hastalık ve problemlere savunabilecek türde bir karışımdır. Gıda uzmanları tarafından da sıklıkça tavsiye edilmektedir ve bilinçli bireyler tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla detay merak edilenler yazının devamında…

Yoğurtlu Keten Tohumu Faydaları Nelerdir?

Karın bölgesi yağlarını eritmesi sebebiyle diyet listelerinin vazgeçilmezidir.

Probiyotik zenginliği bakımından yoğurtlu keten tohumu oldukça önemli yere sahiptir.

Magnezyum, çinko ve potasyum değerleri oldukça yüksektir.

Vücuttaki demir ve bakır eksikliklerini tamamlamaktadır.

Kilo kontrolü sağlamakta yardımcıdır.

Kabızlık problemi yaşayan bireyler için kullanımı önemlidir.

Yoğun lif içeriği sayesinde bağırsak çalışma sistemini düzenlemektedir.

Sindirim ve boşaltım sistemlerini desteklemektedir.

Bağışıklık ve vücut direncini artırıcı etmenlere sahiptir.

Özellikle kış aylarında sıklıkla karşılaşılan grip ve nezle tarzında bulaşıcı hastalıklara karşı kalkan görevi görmektedir.

Vücutta bulunan şişkinlik ve gaz problemlerinin çözümünde önemli rol oynamaktadır.

Hemoroit rahatsızlığında tedavi edici etmen görevi üstlenmektedir.

Yoğurtlu Keten Tohumu Zayıflatır Mı?

Kilo problemi yaşayanların başvurduğu diyet listelerin başında yoğurtlu keten tohumu tarifi yer almaktadır. Zayıflamaya yardımcı olması sebebiyle toplumumuzda çok sayıda insan bu karışıma ilgi duymaktadır. En önemli özelliklerinden biri aşırı kiloların hızlı şekilde vücuttan atılmasına yardımcı olmasıdır. Bu sebeple de yoğurtlu keten tohumu sayesinde bir ayda kaç kilo verilebilir sorusu popülerdir. Bu karışımı düzenli olarak tüketenlerin haftada bir kilo verebildiği görülmektedir. Ayrıca karışıma chia tohumu da eklenmesi verimi daha da artırabilmektedir.

Yoğurtlu Keten Tohumu Nasıl Kullanılır?

Her gıda kullanımında olduğu gibi keten tohumunda da günlük kullanım kısıtlaması yapılmalıdır. Aşırı tüketimi sonucunda ishal gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Genellikle aç durumda kullanılması tavsiye edilen bu süper gıdanın yemeklerden 1-2 saat önce kullanılması da önemlidir. Günde iki defa düzenli kullanımı ardından etkilerini göstermeye başlayacaktır.

Yorum yapın