Takı Nasıl Seçilir?

Takı seçmek en zor konulardan birisi gibi görünebilir. Aslında öyle değildir. Bir takıyı alırken çok beğenmiş ve daha sonra aynı takıyı hiç beğenmemiş olabilirsiniz. Ya da arkadaşınızda çok güzel duran bazı takılar sizde aynı etkiyi yaratmıyor olabilir. Bunlar bütün kadınların başına gelmiş olan şeylerdir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki takı dışında sizi daha çekici gösterecek detayları da keşfetmek isterseniz yazımıza bakabilirsiniz.

Peki, takı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekir;

• Öncelikle bilmelisiniz ki takı seçerken dikkat etmeniz gereken şey nerenize dikkat çekmek istediğinizdir. Yani takıları kullanacağınız bölge vücudunuzda insanların dikkatini ilk çeken bölge olacaktır. Bu yüzden vücudunuzun beğenmediğiniz bir bölgesine kesinlikle kullanmamalısınız ki daha fazla ön plana çıkarmayın.

taki gögüs

• Bunun yanında bazı kıyafetlerinizde çok beğendiğiniz bir detay olabilir. İşte bu detayları daha fazla ön plana çıkarmak için o bölgelere uygun takılar tercih edebilirsiniz. Örneğin kıyafetin bel bölgesini ön plana çıkarmak için taşlı kemerler tercih edebilirsiniz.

tasli kemer

• Aynı zamanda boynunuzdaki kırışıklıkları kapatmak için de boynu saran kolyeler tercih edebilirsiniz. Bu durum dikkat çekmek değil daha çok kamufle etmek amacıyla olacağı için çok parlak ve renkli takılar tercih edilmemelidir

boyun saran kolye

• Takıları seçerken bir başka önemli detay ise seçeceğiniz takıların ağır olmasına özen göstermenizdir. Hafif takılar sürekli hareket edeceği için gün içerisinde kötü bir görüntüye sebep olacaktır.

agir taki

• Bir diğer uygulayabileceğiniz detay ise; eğer kıyafetiniz bol ise bileklik kullanmaktır. Bu durumlarda kullanacağınız bileklik sizi daha ince ve zarif gösterecektir.

bileklik

• Aynı zamanda seçimde dikkat etmeniz gereken bir başka detay ise kesinlikle vücudunuzda rengini bırakan ya da yeşil renk leke bırakan takıları kullanmamanızdır. Bu takılar ucuz olabilir ancak sizin sağlığınız açısından hiçte iyi değildir.

taki leke

• Bunun yanında tek parça kıyafet tercih ediyorsanız bu sadeliği ortadan kaldırmak adına renkli ve büyük küpeler tercih edebilirsiniz. Bu durum kıyafetinizin sade ve tekdüze görüntüsünün önüne geçecek bir detaydır.

büyük küpe

• Eğer taşlı takılar sizi daha çok cezbediyor ise imitasyon taşlar yerine gerçek taşları tercih etmeniz daha şık olacaktır. Çünkü imitasyon taşlara ne kadar gerçekçi gözükürse gözüksün belli oluyor.

tali taki

• Bunun dışında belki de en önemli uyarımız olarak şunu belirtmek istiyoruz lütfen takı seçerken biraz dikkatli olun ve daha sonra takmayacağınız takıları almayın ki cüzdanınıza da gereksiz bir zarar vermiş olmayın.

“Takı Nasıl Seçilir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın