Etek Nasıl Seçilir?

Kadınların seçmekte ve kendilerine yakıştırmakta belki de en fazla zorlandığı kıyafet eteklerdir. Bir arkadaşınızda çok güzel duran bir etek sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Bunun temel sebebi ise arkadaşınız ve sizin vücut tipinizin tamamen farklı olmasıdır. Ancak doğru eteği seçmek aslıda çokta zor değil ve sanılanın aksine her vücut tipine uygun bir etek çeşidi mevcuttur.

 

Vücut tipinize uygun etekler seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

 

Uzun Boylu Ve İnce Bacaklıysanız

uzun kadin

Uzun boylu ve ince bacaklıysanız etek seçmek sizin için hiçte zor olmayacaktır. Her türlü etek size çok yakışacaktır. Bunun yanında eğer aynı zamanda kum saati vücut tipine sahipseniz daha çok belinizi ortaya çıkartacak olan pileli etekler tercih etmelisiniz. Aynı zamanda dikkat etmeniz gereken bir başka konu ise ayak bileklerinizi kesinlikle örtmemelisiniz. Bu durum sizi daha kısa gösterecektir.

 

Uzun Boylu Ve Kalın Bacaklıysanız

uzun kadin etek

 

Bu durumda etek seçerken daha çok dikkat etmeniz gereken şey bacaklarınızı kapatmak olacaktır. Bunu sağlamanın en iyi yolu da uzun etekler ya da midi etekler kullanmanız olacaktır. Bu durum aynı zamanda sizin boy avantajınızı da çok etkili şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

 

Kısa Boylu Ve Kalın Bacaklıysanız

midi kadin

Kısa boylu ve kalın bacaklıysanız tercih etmeniz gereken etekler tam da diz kapağınızda biten etekler olmalıdır. Bu durum hem boyunuzun çok kısa görünmesini engelleyecek hem de muhtemelen bacaklarınızdaki en kalın yer olan basenlerinizi kapatmanıza olanak sağlayacaktır.

 

Kısa Boylu Ve İnce Bacaklıysanız

mini kadin

Bu durumda size en uygun etekler kesinlikle mini eteklerdir. Mini etekler sizden daha güzel kimsede durmaz. Mini etek kullanmanız boyunuzun dezavantajını da ortadan kaldıracak çok önemli bir detaydır. Etek boyunuz dizinizin kesinlikle üzerinde olmalıdır. Aksi halde boyunuz daha kısa gözükecektir.

 

Tüm bunların yanında eğer kot pantolon seçiminde de zorlanıyorsanız kot pantolon seçimiyle ilgili yazımıza da göz atmanızı öneriyoruz.

Yorum yapın