Sokak Modasında Günlük Elbiseler

Havaların sıcak olması her zaman daha rahat kıyafetlerin kullanımını arttırmaktadır. Konforlu kombinlerin tercih edilmesi gittikçe daha farklı modellerle hayatımıza geçmektedir. Hele ki Ağustos ayında üzerinize uygun rahat ve şık bir elbiseniz varsa hiç çıkarmak istemezsiniz. Dolabın açılmasıyla birlikte eliniz günlük elbise modellerine gider. Günlük elbiseler en çok kullandığınız elbise tarzlarından birisidir. Tabi bu yazımızda elbise modellerini sokak modası üzerinden inceleyeceğiz ve önerilerde bulunacağız.

sokak modası elbiseler
sokak modası elbiseler

Her Güne Ayrı Elbise Giyinmek

Elbise denildiğinde tercih edilen eğer sokak modasındaysa rahatlık kesinlikle ön plandadır. Hem gündelik giyim hem şık olma asıl amaçtır. Yaz aylarındaysa bu konuda oldukça fazla ve farklı tasarımlar bizi karşılar. Bazen de şık olmak için spor bir elbiseye kemer takmak bile yeterli olabilir.

spor günlük elbise modelleri
spor günlük elbise modelleri

Omuzları Açık Elbiseler

Bu yaz apaçık omuzlara herkes alışkın ve sevildi de.  Bluzlar, gömlekler, omzu açık tişörtler vs… bunların dışında bu detaya günlük elbiseler içinde de rastlanıyor. Uzun, mini, midi elbiselerde fark etmeden bu omzu açık detaylar kullanılabilmektedir. Bu modayı kullanmak içinse omuz yapısının iyi bilinmesi gerekir. Aksi takdirde büyük ve iri omuzlarınız varsa sizi daha da iri gösterebilir. Omuz hizası ve kullanılış şekli oldukça önemlidir.

omzu açık elbise kombin
omzu açık elbise kombin

Fazlalıklara Kamuflaj

Göbek, bel fazlalıkları her mevsimde bize dert olsa da, özellikle sıcak mevsimlerde daha çok canımızı sıkmaktadır. Canınızı sıkmaya değmeyecek. Çünkü sizi adeta sihirli bir değneğin etkisindeymiş gibi fazlalıklarınızı örten babydoll elbiseler sizi hem şık hem de daha naif gösterecek. Geniş ve dökümlü duruşuyla fazlalıklarınızı yok edecek. Minik desenli tercihlerinizde daha da etkili olabilirsiniz. Çünkü minik desenler fazlalıklarınızı daha çok kapatacaktır bu elbiselerde.

minik desenli elbise
minik desenli elbise

Günlük Uzun Elbise Modelleri

Uzun elbise kullanmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bohem ve sofistike duran tarzlarda maxi elbiseler diye anılan uzun kıyafetleriniz her dönem sokaklarda olacak gibi. Maxi elbise sevdası tasarımcılar için de hayli benimsenmiş durumdadır. Yaz bitmeden mutlaka bu elbiselerle kombin yapmalısınız. Her yerde her sezonda ve her özel gecede uzun elbiselerin oluşturduğu şıklıktan vazgeçmeyin. Özellikle kahverengi ve grinin uyumunu yakalayan bir elbiseniz mutlaka olsun ve yaz bitmeden bir kombin denemelisiniz.

maxi elbise modelleri
maxi elbise modelleri

 

Yorum yapın