Soğuk Algınlığına Karşı Ekinezya

Üst solunum yolu enfeksiyonları, nezle ve soğuk algınlığı şikâyetleri noktasında yarar sağlayan kanıtlanmış etkileri ve bağışıklık sistemini güçlendirici fonksiyonları nedeniyle son zamanlarda ülkemizde de kullanımı oldukça yaygınlaşan bir bitkidir Ekinezya. Çok hoş bir görünümü bulunan, bu doğal ve bitkisel ürün nezle ve soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklardan korunmak amacıyla artık sıklıkla birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Soğuk Algınlığına Karşı Ekinezya nasıl kullanılmalıdır.

Bilimsel Çalışmalar İle Onaylanmış Etki

Bilimsel nitelikte yapılan klinik çalışmalar sonucunda, ekinezyanın soğuk algınlığından kaynaklanan etki ve etkenlere karşı, bağışıklık sistemine destek verdiği artık kanıtlanmış bir gerçek.

Son yapılan bilimsel çalışmalarda ise ekinezyanın, soğuk algınlığı ve nezle gibi rahatsızlıklara neden olan virüsleri öldürücü etkisi olduğuna yönelik bazı bulgular elde edilmiş durumda.

Çalışmaya göre ekinezya bu virüsleri öldürürken aynı zamanda virüslerin neden olduğu etkileri ve hasarı da engelleme noktasında fayda sağlıyor. Bu araştırma ile ekinezyanın, üst solunum yolu enfeksiyonları ve rahatsızlıklarına karşı nasıl ve ne şekilde etkileri olduğunu daha net bir şekilde görebiliyoruz.soguk alginligina karsi ekinazya

Nasıl ve Ne Şekilde Kullanılmalı

İlk adım olarak güvenilir bir kalitede ürün bulunmalı yani ekinezya seçilirken ürün kalitesine çok dikkat edilmeli ve mutlaka önerilen doz ve miktarlarda kullanılmalıdır. İstenilen düzeyde bir etki sağlanabilmesi ve sonuç alınabilmesi için kullanım sıklığı ve miktarı hususunda ölçülere uygun davranmak önem taşır.

Ekinezyanın hastalığa yakalanma riskini azaltıcı şekilde bağışıklık sistemi üzerindeki destekleyici faydaları bulunması nedeniyle rahatsızlık öncesinde de önerilen şekil ve miktarlarda kullanımı yarar sağlayacaktır. Hastalığa yakalanıldığında ise uygulanan temel tedavinin sürdürülmesi yanında bu tür bitkisel ürünlerden şikâyetlerin hafifletilmesi amacıyla yararlanılabileceği unutulmamalıdır.

Bilinçsiz Kullanım

Ekinezyanın da diğer tüm bitkisel ürünler gibi bilinçsizce kullanılması halinde bazı sıkıntılara yol açabileceği göz ardı edilmemelidir. Bitkisel ürünlerin bilinçsiz bir şekilde kullanılması sonucu özellikle karaciğer enzimlerinde yükselmeye yol açabileceği ve bunun neticesi karaciğer hasarları oluşabileceği ve safra kesesi rahatsızlıklarına neden olabileceği riskleri de uzmanlar tarafından dile getiriliyor. Bu nedenle faydası çok olan bu bitkisel ürünü bilinçsiz bir şekilde kullanmamak önem taşıyor.

Yorum yapın