Smokey Makyaj Önerileri

Smokey yani dumanlı göz makyajı, bir kadının çok çekici ve güzel gösteren bir unsurdur. Dumanlı göz makyajında koyu renk göz farları, siyah göz kalemi, eyeliner ve maskara kullanılmaktadır. En kolay smokey makyaj önerileri için gerekli ürünleri aldıktan sonra makyajınıza başlayabilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı İçin Gereken Malzemeler

Makyaja başlarken her zamanki cilt temizliği rutininizi ve ten makyajınızı uygulayın. Dudaklarınızı da nemlendirdikten sonra cildiniz makyaja hazır olacaktır.

Dumanlı göz makyajı için ihtiyacınız olan ürünler şunlardır;

  • Göz farı bazı
  • Gri ve siyah tonlarında göz farları
  • Göz farı için fırçalar
  • Siyah göz kalemi
  • Eyeliner
  • Maskara

En pratik smokey makyaj önerileri uygulaması için bu ürünlere ihtiyacınız olacaktır. Göz makyajınıza başlamadan önce kaşlarınızı fırçalayın ve kaş makyajınızı tamamlayın. Sonra gözlerinize geçebilirsiniz.

Göz Farı Bazı

Göz farı bazı, farınızın uzun süre dayanmasını ve göz kapağınızın katlanma bölgesinde toplanmamasını sağlar. Aynı zamanda göz farı bazı sayesinde makyajınızın çok daha çekici görünür. Göz farı bazınızı göz kapaklarınıza bir fırça yardımıyla uygulayın.

Smokey Makyaj Önerileri
Smokey Makyaj Önerileri

Koyu Tonlarda Göz Farları

Smokey göz makyajı için genelde siyah ve gri tonları tercih edilmektedir. Ancak dilerseniz kahverengi tonları, lacivert, koyu yeşil ya da mürdüm gibi tonları da tercih edebilirsiniz. Göz makyajınızın mat, simli, parlak veya ıslak görünmesine kendi zevkinize göre karar verebilirsiniz. Göz farı için belirlediğiniz fırça ile göz kapaklarınızı boyayın. Dilerseniz taban olarak açık gri kullanın. Daha sonra sürdüğünüz farı bir dağıtma fırçası ile dağıtın. Gözünüze çapraz şekilde bant yapıştırarak, düzgün boyayabilirsiniz.

Siyah Göz Kalemi

Göz altlarınıza ve göz kapağınızın içine siyah kalem sürün. Dilerseniz kirpik diplerinize de biraz kalem sürüp dağıtma fırçasıyla dağıtabilirsiniz.

Eyeliner

Kusursuz bir şekilde çekilmiş, ince ve kuyruklu bir eyeliner, dumanlı göz makyajı için harika görünür. Kuyruklu istemezseniz, sadece ince bir çizgi şeklinde de çekebilirsiniz. Dilerseniz sadece kalemle çekerek de dağıtabilirsiniz.

Maskara

Maskarasız bir göz makyajı düşünülemez. Her şeyi tamamladıktan sonra kirpiklerinize bol bol maskara uygulayın. İsterseniz maskaradan önce kirpiklerinizi kıvırtabilirsiniz. Böylece daha hacimli görünür.

Yorum yapın