Omuz Üstü Saç Modelleri

Kadınlara uzun saç her zaman çok yakışsa da, kısa saçlar kullanımdan dolayı çok daha pratiktir. Çok kısa saçlar herkese yakışmaz ve bu yüzden her kadın cesurca kesilmiş saçları tercih etmezler. Orta uzunluktaki saç modelleri herkesin vazgeçilmezdir. Genelde omuz hizasında tercih edilen saç modellerin yanı sıra omuz üstü saç modelleri de çok sık tercih edilmektedir.

Omuz Üstü Saç Modelleri Nelerdir?

Omuz üstü saç modelleri, her türlü yüz şeklinde yakışmaktadır ve istediğiniz şekli verebilirsiniz.

Omuz üstü saç modelleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Uzun küt saç modeli
  • Düz kesim saç modeli
  • Katlı kesim modeli
  • Küt saç modeli
  • Bob saç modeli

Şık ve bakımlı görünen saçlar için siz de omuz üstü saç modelleriniz tercih edin.

Uzun Küt Saç Modeli

Uzun küt saç modeli, lob saç modeli olarak da adlandırılır. Omuz hizasının biraz üzerindedir. Düz ya da dalgalı olarak rahatlıkla kullanılabilir. Dilerseniz perçemle de kullanabilirsiniz.

Düz Kesim Saç Modeli

Düz kesim genel olarak omuz hizalarında tercih edilir. Tüm saçlarınızın eşit bir şekilde kesilmesidir. Düz saçlar için çok uygun bir modeldir. Geniş bir alın yapınız varsa, kahkül ile birlikte çok havalı olacaktır.

Omuz Üstü Saç Modelleri
Omuz Üstü Saç 

Katlı Kesim Modeli

Katlı kesim belki de kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç kesim modelidir. Katların ne kadar olabileceğine siz karar verebilirsiniz. Dilerseniz sadece iki katlı ya da üç katlı olabilir. Saçlarınızın daha hareketli görünmesini isterseniz, çok katlı saç modellerini deneyebilirsiniz. Katlı saç modelleri ile, uzun ve katlı perçemler de uyumlu olacaktır. Her kadına yakışan ve şık duran kısa ve katlı saç modelleri oldukça havalı ve çekicidir.

Küt Saç Modeli

Küt saç modeli genelde yuvarlak yüzlü kadınlara çok yakışmaktadır. Küt ve düz saçlar da her zaman trenddir ve hoştur. Küt modelde de yine saçlar eşit şekilde kesilir ancak küt saç modeli boyun hizasındadır.

Bob Saç Modeli

Bob saç modelinde ise önler arkaya göre biraz uzundur. Arka kısım ise tam ensede biter. Havalı bir saç modelidir.

Yorum yapın