Saç Kırıklarından Nasıl Kurtulursunuz?

Günlük yaşamınızda saçlarınız pek çok etkene maruz kalarak kırılmaya başlamış olabilir. Saçlarınızın kırılmaya başlaması hem kötü bir görüntüye neden olacak bu sebeple de kendinizi kötü hissetmenize de neden oluşturacaktır. Saçlarınıza çok iyi bakarsanız saç kırıklarından çok ta muzdarip olmanız söz konusu olmaz aslında. Fakat günlük hayatınızda saç bakımı için sürekli de fırsat bulmanız pek te olası bir durum değildir.

Saç Kırıkları Niçin Olur?

saç bakım maskeleri

Saç kırıklarının oluşmasının tek bir nedeni yoktur. Ancak şimdi sıralayacağımız nedenlerden birisi sizin saçlarınızın kırılmasındaki ana etkenlerden birisidir. Banyodan çıkar çıkmaz ıslak saçlarınızı taramanız, saçlarınıza uygun tarak kullanmamanız, saçlarınızı yumuşatmak adına saç kremi kullanmamanız, saçlarınızı havlu ile kurutmaya çalışmanız ve özellikle de düzenli olarak saç boyası ya da açıcı kullanmanız saçlarınızın kırılmasının ana sebepleridir. Eminiz ki siz de bu saydığımız sebeplerden bir ya da bir kaçını yapıyorsunuz.

Saç Kırıkları Nasıl Alınır?

saç kırıkları
saç kırıkları

Saç kırıklarından kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken esas şey kuaförünüze giderek saçlarınızı kısaltmanızdır. Ancak bir çok kadın gibi siz de kuaföre gitmeye üşeniyorsanız ya da saçlarınızı uzun kullanmak istiyorsanız evde kendiniz de saçlarınızı kısaltmadan kırıklarınızı alabilirsiniz. Peki nasıl?

saç kırıkları
saç kırıkları

Sadece saçınızdan bir tutam tutun ve o tutamı kıvırın bu durumda güçsüz olan saçlar yani kırıklar kıvrılan saçların dışarısında kalacaktır. Onları bir makas yardımı ile kesebilirsiniz.

Ya da saçınızdan bir tutamı tutun ve uçta görünen kırıkları bir makas yardımı ile kesin.

Saç Kırıkları Nasıl Onarılır?

saç bakım kürü
saç bakım kürü

Aslında saç kırıklarını onarmanın birden çok yöntemi mevcut. Fakat biz burada size sizi de sıkmamak adına uzmanlarımızın en etkili gördükleri ve kendilerine de uyguladıkları birkaç yöntemi anlatacağız

.
Zeytinyağı saçlarınıza son derece yararlı bir kürdür. Sadece saf zeytinyağını saçınıza komple sürün ve yarım saatlik beklemenin ardından yıkayın. Bunu haftada bir kez uygulamanız durumunda saçlarınız güçlü ve parlak olacak dolayısıyla kırıklarınızdan eser kalmayacaktır. Ayrıca zeytinyağını bir yumurta ile karıştırarak aynı şekilde uygulamanız da size son derece yararlı olacaktır.

Başka bir yöntem ise argan yağı kullanmaktır. Argan yağı da saç için oldukça yararlı hatta mucizevi etkileri olabilen bir üründür.

Saçlarınıza süt, bal, hindistan cevizi yağı ya da papatya çayı uygulamakta kırıklardan kurtulmanın diğer etkili yöntemleri arasındadır.

Yorum yapın