Güzellik

Pürüzsüz Bacaklar İçin Neler Yapmalı?

Pürüzsüz bacaklara sahip olmanın esas yöntemi aslında pürüzsüz bir cilde sahip olmaktan geçiyor. Öncelikle bütün cildinizi pürüzsüzleştirmelisiniz. Bunun için yapacağınız birkaç önerimiz;

Eğer ki probleminden de muzdaripseniz slülitlerden nasıl kurtulacağınızı da anlattığımız yazımıza bakmadan geçmeyin.

• Geceleri yatmadan önce ya da sabahları kalktığınızda bütün vücudunuzu bir fırça ile fırçalayın. Tabii bu işlemi yaparken derinizi kazıyacak kadar sert olmayın. Amacımız kan dolaşımınızı arttırmak ve bu şekilde cildinizi güzelleştirmek.

bacak-fircalama-300x200
bacak fırçalama

• İkinci olarak duş alacağınız zaman özellikle bacaklarınıza soğuk şok uygulayın bu de kan akışınızı hızlandıracaktır. Yani sıcak su ile bacaklarınızı bir süre yıkayın ve suyu birden soğutun.

• Bir diğer yöntem ise duşta vücudunuza zeytinyağı sürün. Zeytinyağı da cildinizin güzelleşmesine ve pürüzsüzleşmesine yardımcı olacaktır.

Bacaklarınız için ise yapabileceğiniz ekstra işlemler de vardır.

Öncelikle bacaklarınızı almanın üç yöntemi vardır. Bunlar; ağda yapmak, epilasyon yapmak ve jilet kullanmaktır. Burada lazer yöntemini yazmadık çünkü evde kendinizin uygulayabileceği yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.
Bacaklarınızı almak için bu üç yöntemden hangisi kullanıyor olursanız olun anlatacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

fft99_mf851789-300x134

• İlk yapmanız gereken hangi yöntemi kullanırsanız kullanın uygulamaya başlamadan önce vücudunuzu yumuşatmalısınız. Bunun için en uygun zaman ise duş sonrasıdır.

• Eğer duş alacak vaktiniz yoksa vücudunuza uygulamalısınız. Bunun için yapabileceğiniz bir yöntem yarım limonun üzerine biraz esmer şeker serperek bacaklarınıza sürmek. Bu şekilde hem derinizi yumuşatacak hem de küçük kılların dahi dikilmesini sağlayarak bacaklarınız aldıktan sonra bebek gibi bir görüntü elde edersiniz. Hem de batıkların önüne geçmiş olursunuz.

koltuk-alti-kararmasi-300x200
vücuda limon sürmek

• Önerebileceğimiz bir diğer peeling yöntemi ise; bal ve şekeri karıştırarak bacaklarınıza sürmektir. Eğer limona cildiniz tepki veriyorsa bu yöntemi uygulayın. Bu yöntem cildinize parlaklıkta verecek ve bebeksi görünümü arttıracaktır.

dogal-tuy-dokme-yontemleri-300x206
bacaklara bal sürmek

• Uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise kese yapmaktır. Vücudunuza kese yapmak ta kılları görünür hale getirecek ve aynı zamanda oluşabilecek batıkların önüne geçecektir.

102487-duz-ve-puruzsuz-bacaklar-icin-10-pratik-yontemler_d620-300x226
kese yapmak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu