Basenleri Saklamanın Yolları

Basenler kadınların en büyük kabuslarından birisidir. Sürekli olarak büyük basenlere sahip olmasanız dahi biraz kilo aldığınız zaman basenleriniz ve kalçanız ilk şişmeye başlayan bölgeniz olacaktır. Kadın vücudunun anatomisi gereği maalesef bu durum kaçınılmaz bir durumdur. Tabi ki basenleri saklamanın en kolay yolu bol bol spor yaparak onları tamamen ortadan kaldırmak olacaktır. Ancak spor yapmaya vaktiniz olmayabilir ya da üşenebilirsiniz ve basenleriniz çıkmış olabilir. İşte böyle durumlarda basenlerinizin daha az dikkat çekmesi için nasıl giyinmeniz gerektiğini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eğer fazla kilolarla da nasıl giyinmeniz gerektiğini öğrenmek isterseniz zayıf gösteren kıyafetler yazımıza da bakmanız sizin için çok faydalı olacaktır.

• Öncelikle yapmanız gereken ilk ve en önemli şey renk seçimine dikkat etmek olacaktır. Kıyafetlerinizin renklerini seçerken dikkati üst bedeninizde toplayacak şekilde seçmelisiniz ki insanlar ilk olarak basenlerinize değil üst bedeninize odaklansın. Bunu yapmanın yolu ise üst bedene açık renk alt bedene ise koyu renk kıyafetler tercih etmeniz olacaktır. Hatta üst bedene sizi çokta rüküş göstermeyecek şekilde çok dikkat çekici renkler tercih edilebilirsiniz.

açık renk üst koyu renk alt

• İkinci olarak ise pantolon tercih edecekseniz seçeceğiniz pantolon kesinlikle düşük bel olmamalıdır. Orta belli pantolon tercihi en doğrusu olacaktır. Paça olarak ise ya boru paçalı ya da İspanyol paçalı pantolonları tercih etmelisiniz. Tabii koyu renk olmasına da özen göstererek. Kesinlikle uzak durmanız gereken ise skinny paçalar olacaktır. Çünkü skinny paçalar kalçanızı çok daha geniş gösterecektir.

ispanyol paça pantolon
ispanyol paça pantolon

• Üst bedeninize uzun kıyafet seçimleri de basenlerinizi gizleyecek bir başka detay olacaktır. Üzerinize uzun tunikler, uzun ceketler ya da kimonolar giymeyi tercih edebilirsiniz.

tunik
tunik

• V yaka elbiseler tercih etmekte sizi hem daha uzun gösterecek hem de daha az kalçalı gösterecektir. Bu elbiseyi bir kemer ile kombinleyip kum saati görünümü ortaya çıkarırsanız çok daha şık ve zarif olacaktır.

v yaka elbise
v yaka elbise

• Bir başka önemli detay ise alt bedene seçeceğiniz kıyafetin desensiz üst bedene seçeceğiniz kıyafetin ise desenli olmasıdır.

desenli üst
• Dış giyim de ise tercihiniz yine belinizi saracak detaylara sahip kıyafetler olmalıdır. Örneğin palto tercih ederek yine kum saati görünümünü yakalayabilirsiniz.

kadın palto
• Ayakkabı tercih ederken ise ne çok yüksek topuklu nede topuksuz tercih etmemelisiniz. Tercihiniz orta topuklu ve aynı zamanda da nude renkli ayakkabılar olmalıdır.

nude renk ayakkabı
nude renk ayakkabı

• Son olarak basenlerinizi gizlemek için çok fazla dikkat çeken renklere sahip olmayan ve çapraz takabileceğiniz çantalar tercih edin. Çapraz çanta basenler yokmuşçasına bir görüntü sağlayacaktır.

postacı çanta
postacı çanta

“Basenleri Saklamanın Yolları” üzerine 2 yorum

Yorum yapın