Pesketaryen Beslenmenin Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Pesketaryen beslenme son zamanlarda gündemde olan beslenme çeşididir. Firma gündemde olan bu beslenme şeklini sizler için araştırarak sitesinde yer verdi. Pesketaryen beslenmenin faydalarını sitede tek tek açıklayarak okurlarını bilgilendirdi. Pesketaryen beslenmenin zararlarını da tek tek bilginize sundu. Peki, pesketaryen beslenmenin faydaları ve zararları nelerdir? Sorusunun cevabını firma bu yazıyla sizlere sundu.

Pesketaryen Nedir?

Deniz ürünleri ile beslenen insanlara pesketaryen denir. Et olarak sadece deniz ürünleriyle beslenirler. Diğer et ürünlerini tüketmezler. Kısacası vejetaryen beslenmenin bir alt beslenme şeklidir. Sadece kırmızı et tüketimi olmaz.

Pesketaryen Beslenmenin Faydaları Ve Zararları Nelerdir?
Pesketaryen Beslenmenin Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Pesketaryen Beslenmenin Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Pesketaryen beslenmenin faydaları bitmekle bilmez.

  • Deniz ürünleri omega 3 içeriği ile zengin besinlerdir. Bunun sayesinde pesketeryanlar omega 3 vitamini eksikliği yaşamazlar.
  • Kalp damar hastalıkları riski azalır.
  • Unutkanlık riski azalır.
  • Bağırsak kanserine yakalanma riskleri azalır.
  • Göz hastalıklarına yakalanma riskleri azalır.
  • Diyabet ve yüksek tansiyon hastalıklarına yakalanma riskleri azalır.

Bunların yanı sıra fazla kilo problemi yaşamazlar. Kas sistemleri ve doku sistemleri konusunda rahatsızlık yaşamazlar.

Aynı zamanda çevreye de faydası bulunmaktadır. Kırmızı et kaynağı hayvanlar, yaşamak için doğayı tahrip eder. Büyüme ve gelişmesini tamamlamak için çevreden beslenirler. Buda çevredeki yeşil bitkinin yok olmasına neden olur. Yeşil bitkinin yok olması toprağın tahribine yol açar. Pesketaryen beslenme sayesinde kırmızı et tüketimi azalır. Bu sayede doğanın dengesi korunmuş olur. Toprak ve yetişen bitkilerin dengesi bozulmamış olur.

Tabi faydaları yanında zararları da bulunmaktadır.

  • Daha pahalı olması nedeniyle pesketaryen beslenenler, maddi konuda kayba neden olur.
  • Cıva miktarı yüksek bir beslenme şekli olduğundan vücuda zararı vardır. Bunun için bazı balık türlerini yemekten kaçınmalısınız.
  • B12 eksikliğine sebep olur.

Bunlarda pesketaryen beslenmenin zararları arasında bulunmaktadır.

Pesketaryen Diyet Nedir?

Pesketeryan Diyet sayesinde insanlar hem sağlıklı beslenir hem de zayıf kalmayı başarabilirler. Her insanın bünyesine karşı farklı diyetler uygulanmaktadır. Diyetisyenler tarafından diyet verilecek insanların sağlık durumu göz önünde bulundurularak diyet menüleri uygulanır. Bu diyetleri uygulayan insanlar kilo alma problemiyle karşılaşmazlar.

Yorum yapın