Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri

Saç boyamak hemen hemen her kadın için eğlenceli bir alışkanlık ve hobidir. Saç boyamak için de, aynı modada olduğu gibi sürekli yeni trendler ortaya çıkmaktadır. Saç boyamada yeni trend kulak arkası saç boyama modelleri olmaktadır. Kulak arkası saç boyama için doğru renk tonunu kullandığınız zaman, harika bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçlarınızın kendi rengi ve kulak arkası saçlarınızın rengi birbiriyle uyumlu olmalıdır. Bunun için kuaförünüzden yardım alabilirsiniz. Dilerseniz, saç renginizi de komple değiştirebilirsiniz.

Trend Renkler Nelerdir?

Kulak arkası saç boyamak için trend renkler arasında genel olarak renkli saç boyaları bulunmaktadır.

Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Açık mavi
  • Pembe
  • Yeşil
  • Sarı
  • Turuncu
  • Mor
  • Gri

Bunlar kulak arkası saç boyama modelleri için sık kullanılan renklerdir. Bu renkleri kullanırken esas saç renginizi de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin saçlarınız griyse, tekrar gri boyamanın hiçbir anlamı olmaz.

Açık Mavi

Kulak arkası saç boyama trendi genel olarak kısa saçlarda kullanılır. Saçlarınız çok uzunsa, en azından omuz hizanıza kadar kestirin. Saçlarınız siyah, kahverengi tonları ya da griyse, kulak arkasına açık mavi boyama hoş durur. Tek taraflı ya da çift taraflı olarak tercih edebilirsiniz.

Pembe

Pembe boya, siyah ve sarı saçlarda mükemmel görünmektedir. Pembe yaptıracaksanız iki tarafı da boyatmanız daha güzel olur. Hatta saçlarınızın en ön kısmından bir tutama da balyaj yaptırırsanız, sıra dışı bir görünüm yakalarsınız.

Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri
Kulak Arkası Saç Boyama Modelleri

Yeşil

Yeşil renkli kulak arkası saç boyama, özellikle kahverengi, fındıkkabuğu ve kumral gibi renklerle çok uyumludur.

Sarı

Sarı renk aslında tamamen zevke göredir. Siyah saçlar için sarı pek hoş olmaz. Ancak, kulak arkası boyama için daha açık sarılar tercih etmelisiniz. Platin sarısı rengi kahverengi ve siyah saçta hoş durur.

Turuncu

Simsiyah ya da gri boyanmış saçlar için, kulak arkası saçlar turuncuya boyanmalıdır. Mükemmel görünecektir.

Mor

Mor risksiz bir renktir. Sarı, kahverengi, siyah gibi her türlü saç üzerinde hoş durur. Mor rengin çok canlı olmamasına dikkat edin.

Gri

Sadece siyah saçlarla uyumludur.

Yorum yapın