Mersinde Nerede Alışveriş Yapılır

Türkiye’nin güneyinde önemli bir liman kenti olan Mersin, en kalabalık şehirler arasında 11. Sırada yer almaktadır. Antalya ve Adana illerine komşu olan kent, aynı zamanda Büyükşehir statüsüne sahiptir. Birçok antik kente ev sahipliği yapan, zengin tarihi ve doğal güzellikleriyle turizmin yükselişte olduğu Mersin, limanıyla da Doğu Akdeniz’in en önemli ticaret noktası haline gelmiştir.

 

 Mersin’de Bulunan Alışveriş Merkezleri Nelerdir?

images 4 4

– Forum Mersin

-Tarsus Tarsu Alışveriş Merkezi

-Soli Center Alışveriş Merkezi

-Palm City Alışveriş Merkezi

 

Forum Mersin, farklı mimarisi ve birçok markayı bünyesinde bulundurmasıyla şehrin en hareketli alışveriş merkezlerinden birisidir.

 

Mersin marina da bulunan Palm City alışveriş merkezi de lüks mağazalarıyla farklı müşteri profillerine hizmet etmektedir.

 

Alışveriş merkezlerine ek olarak; Mezitli ilçesinde bulunan Mersin Nüans Sanat Merkezi, sanat tutkunlarına alışveriş yapabilme imkânı da sunan önemli ziyaret noktalarından biridir.

 

 Mersin’de Alışveriş Yapmak İçin Diğer Alternatifler Nelerdir?

images 3 4

Mersin, tarihini ve yöresel özelliklerini yansıtan; Akdeniz kültürüyle harmanlanmış çeşitli hediyelik eşya ve yöresel tatlara ulaşabileceğiniz ilçeleriyle ziyaretçilerine keyifli bir alışveriş deneyimi sunmaktadır.

 

İlk olarak Tarsus’ta bulunan Kırk kaşık Bedesteni, yaklaşık 500 yıllık tarihiyle ziyaretçilerini otantik bir atmosferle karşılayan en özel mekanlardan biridir. Yöresel el sanatları ve seramik, ahşap gibi hediyelik eşyaların sergilendiği dükkanlar özellikle turistik gezi rotalarının uğrak noktasıdır. Ayrıca Tarsus ilçesinin en önemli kültürel simgesi olan Şahmeran efsanesi ile ilgili de birçok eşya ve aksesuar bulabilmeniz mümkündür. Turistik ziyaret noktalarının etrafında da yöresel birçok ürüne ulaşabileceğiniz tezgahlar yer almaktadır.

 

 Mersin’in Meşhur Pazar Yerleri Nerelerdir?

DnCnZvGXgAA0bLI

Pazar kültürünü seviyor ve şehrin nabzını en iyi tutan güzergahları keşfetmeye istekli iseniz; Mersin meşhur sosyete pazarlarıyla sizlere hitap edecektir. Birçok semtte belediye tarafından açılmış olan pazar yerleriyle karşılaşmanız mümkündür.

 

Pozcu semtinde cuma ve cumartesi günleri, Mezitli ilçesi Soli Center bölgesinde pazar günleri, Viranşehir’de salı günleri sosyete pazarları halka hizmete açıktır.

 

Ayrıca Mersin merkez de bulunan, Enteller Caddesi olarak adlandırılan mekân, sadece yayaların alışveriş yapmak için dolaştığı nostaljik bir havaya sahip eski alışveriş noktalarından biridir. Birçok gümüş vb. takılara ulaşabileceğiniz şirin tezgahlarıyla şehrin sosyolojik bir resmidir.

 

Yorum yapın