Güzellik

Kirpik Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Vücudun her bölgesi ayrı bir öneme sahiptir. Her bölge özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Kirpiklerin de bakıma ihtiyacı vardır. Kozmetik alanda pek çok ürünü mevcut. Kremler, serumlar, yağlar ve besleyici rimeller. Sayılan bu kozmetik ürünlerin hepsinde katkı maddesi bulunur. Pek çok insan bu nedenden ötürü bu ürünleri tercih etmemektedir. nasıl yapılmalıdır? Sorusunun cevaplanması gerekir. Tamamen doğal ve zararsız ürünlerse her zaman tercih edilenlerdir.

Kirpiklerin bakımı özen ister. Gözlere yakın oldukları için zararı olabilecek ürünlerin kirpiklerde kullanılması son derece zararlıdır. Bu tür zararlı ürün kirpiklere zarar verdiği gibi gözlere de zarar verebilir. Bu nedenle, insan sağlığını tehdit edebilecek her üründen kaçınılması gerekir.

Yeşil Çay

Birçok problemi için önerilen yeşil çay kirpikler içinde önerilmektedir. Gün içinde yeşil çay kirpiklere kullanılabilir. Gece yatmadan önce yeşil çay uygulaması yapılabilir. Bunun içinde bir parça pamuk yeşil çaya batırılıp gözlerin üzerine konulur. Böylece kirpiklere etki etmiş olur. Kirpikler, daha parlak gözükür ve beslenir. Aynı zamanda gözlerin dinlenmesi ve göz çevresi için de oldukça faydalıdır.kirpik-bakimi-nasil-yapilmalidir

Zeytinyağı

Yararları saymakla bitmeyen zeytinyağı, kirpikler için de en ideal bakım ürünüdür. yüzde yüz saf ve doğal zeytinyağı ile kirpiklere mükemmel bakım yapılabilir. Uykudan önce bir pamuğa bir parça zeytinyağı konulur ve kirpiklere sürülür. Zeytinyağı, kirpikleri güçlendirir, kirpiklere parlaklık verir. Bunun yanı sıra; kirpiklerdeki dökülmelerin önüne geçer.

Zeytinyağı uygulamasında saç ve bakımında olduğu gibi kirpik bakımında da çok hızlı sonuçlar alınır. Bir süre sonra, kirpiklerin çok daha gür ve canlı olduğu gözlemlenir. Haftada bir kez uygulanabilir.

Hint Yağı

Hint yağı, alanında en sık tercih edilen doğal ürünlerden biridir. Özellikle saçlarda ve kirpiklerde mucizevî etkilere sahiptir. Kıl köklerinin beslenmesini ve güç kazanmasını sağlar.

Bir kaşığı Hint yağı, bir ampul E vitamini, bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı karıştırılır. Bu karışım, küçük bir saklama şişesinde saklanır. Bu karışım, her gece bir parça pamuğa bir miktar sürülür ve kirpiklere uygulanır. Kısa süre sonra bu kürün kirpiklerde bıraktığı başarılı sonucu görmek mümkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu